Album The Bringer of Sun celý online

Debutový album bratislavskej black/death metalovej bandy Vortex Unit vyšiel pod značkou Slovak Metal Army. Má názov The Bringer Of The Sun a trvalo celých deväť rokov, kým sa kapela dopracovala k svojmu debutu. V roku 2014 vydala EP Nec Plus Ultra a neskôr, v roku 2016, singel Enlightment.

Album z februára 2020 obsahuje deväť skladieb, na jeho nahrávaní sa podieľala zostava:

Siren – vokály
Pekka – gitara
Anguis – gitara, vokály
Lucas Thin – basová gitara
Tuky – bicie

 

Kto sú Vortex Unit

Január 2020 – The Bringer of Sun / Nadišiel čas, kedy Vortex Unit konečne vydáva svoj prvý dlho hrajúci album s názvom The Bringer of Sun. Album pozostáva z deviatich piesní, z ktorých každá je súčasťou kompletného príbehu. CD nosiče vydáva Slovak Metal Army.

Január 2019 – Nová krv / Členovia kapely sa obmenili a Vortex Unit začína znova koncertovať. Zostava je Siren (spevy), Anguis (gitara, growl), Pekka (gitara), Lucas (basgitara), Tuky (bicie).

Január 2016 – Osvietenie / Po zmenách v osadenstve kapely Vortex Unit vydáva nový singel s názvom Enlightenment.

Máj 2014 – EP „Nec Plus Ultra“ / Vortex Unit predstavujú prvé EP „Nec Plus Ultra“ pod záštitou Gothoom Productions.

Október 2011 – Pod krídlami / Vortex Unit sa oficiálne dostal pod krídla slovenského hudobného vydavateľstva Gothoom Productions.

Júl – 2011 – Lov začína / Vortex Unit ukončili nahrávanie „Nec Plus Ultra“ EP nahratím spevov, finálnym mixom a masteringom v SHAARK Studio v ČR. Skupina začína hľadať vydavateľa, ktorý bude mať záujem zašpinit si ruky.

Marec – Máj 2011 – Volanie zo záhrobia / Na pozostatkoch The Crypt nahrávajú byvalí členovia skupiny 5 skladieb, ktoré zložili a hrávali na koncertoch pod zástavou The Crypt. Nahrávanie gitár a basy sa konalo u Fedu. Pod produkciu sa podpísal Feda.

Január 2011 – Kráľ je mŕtvy! Nech žije kráľ! / Vortex Unit sa zrodil v hlavách „kryptickej“ štvorice a svätého ducha menom Siren. Po 15 rokoch existencie je osud The Crypt spečatený a nová éra Vortex Unit začína dátumom 1.1.2011. Wigo, Bestial, Feda a novo-príchodzia Siren sa rozhodli zmeniť názov kapely, aby viac reflektoval nové smerovanie skupiny. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *