Album skupiny Tristana pokrstí Nightwish

Hudobníkom z kapely Tristana sa naozaj darí! Po viacerých medzinárodných úspechoch sa tešia z ďalšieho. Ich aktuálny album „Virtual Crime“ pokrstí zatiaľ utajovaný člen svetovej metalovej hviezdy, kapely Nightwish!

Krst prebehne 14. júna v amfiteátri v Banskej Bystrici a vystúpia na ňom slovenskí metalisti ako hostia kapely Nightwish aj so svetoznámym hudobníkom Matsom Levénom. Ohlasy na nový album „Virtual Crime“ sú výborné, prejavili oň záujem dokonca v Portugalsku a v Južnej Amerike!

„Ako predkapela skupiny Tarot sme sa páčili Marcovi Hietalovi a pochválil nás aj Toni,  bývalý manažér kapiel Nightwish a Tarot. Z toho dôvodu nám Nightwish hneď potvrdili, po tom ako dostali ponuku od promotéra. Nightwish patrí medzi najpopulárnejšie metalové kapely na svete a čo dokázali v posledných rokoch, sa len tak nevidí. To, že jeden z nich pokrstí náš album, je pre nás obrovská česť. Krstíme trošku neskôr, ale čakali sme na vhodného krstného otca. Keďže je Virtual Crime album, ktorým sme sa presadili aj v zahraničí, chceli sme veľkolepú oslavu,“ teší sa Peter Wilsen, frontman kapely Tristana.

Album skupiny Tristana pokrstí Nightwish

Fanúšikov čaká koncert v industriálnom štýle, na ktorom chalani z Tristany odpália skladby z nového albumu Virtual Crime. Novinka vyšla v zahraničnom vydavateľstve pod hlavičkou Bakerteam Records. Koncert odpáli Tristana so známym hudobníkom a bývalým spevákom kapiel Apocalyptica a Therion, Matsom Levénom.

Album skupiny Tristana pokrstí Nightwish

„V Banskej Bystrici vystúpime spolu s Matsom Levénom v štýle videoklipu k skladbe „Fallen“. V takomto industriálnom šate chceme pokračovať a odpálime to prvýkrát počas krstu. Náš playlist budú tvoriť piesne z nového albumu Virtual Crime. Jedinou výnimkou bude song „Friday 13th“, na ktorý sme nakrútili náš prvý videoklip. Nebude chýbať skladba „Fallen“, či „Bloody Snow,“ dopĺňa Wilsen.

Album Virtual Crime zaujal nielen na Slovensku, ale aj vo svete.
„Ohlasy na nový album sú výborné. O album je záujem nielen na Slovensku, ale najmä v Portugalsku a v Južnej Amerike, kde sme hraní v rádiách a píšu o nás magazíny. Dokonca sme dostali ponuku z Čile na turné. Keď to všetko klapne, v zime si urobíme výlet za exotikou,“ prezrádza Wilsen.

Album skupiny Tristana pokrstí Nightwish
Album skupiny Tristana pokrstí Nightwish

Kapela Tristana sa na koncerte v Banskej Bystrici predvedie v zostave Peter Wilsen, vokály, Dušan Homér, gitara, Ladislav Krabáč, basgitara a Roman „Elevo“ Laššo, bicie. Tristane sa v roku 2011 ako prvej slovenskej metalovej kapele podarilo vystúpiť na festivale Masters of Rock. V júni 2011 hosťovala Tristana na bratislavskom koncerte svetovej rockovej legendy Scorpions. O rok neskôr absolvovala slovenská kapela turné s pôvodnými členmi ďalšej legendy – skupiny Iron Maiden. V tom čase už vznikali skladby na aktuálny tretí album „Virtual Crime“, ktorý otvoril Tristane bránu do sveta. Popredné metalové webové magazíny ako napríklad Hardrock Haven z Ameriky, Metal Temple z Grécka či Dutch Distortion z Holandska ohodnotili v recenziách posledný album „Virtual Crime“ veľmi pozitívne.

Všetky informácie o kapele nájdete na www.tristana.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *