Al Di Meola príde potešiť slovenských gitarových nadšencov

Latinsko-americký jazzový a rockový gitarista americko-talianskeho pôvodu. Tak by sa dala v krátkosti charakterizovať gitarová hviezda AL DI MEOLA. Jeho umenie poteší najmä vášnivých gitaristov, hudobných fajnšmekrov či fanúšikov jazzových fúzií.

 

Celým menom Al Laurence Di Meola začínal v roku 1974 v kapele Return To Forever. Dnes má už 64 rokov a na konte 25 štúdiových albumov. Ten posledný mu vyšiel pod názvom Opus vo februári tohto roka. Okrem toho hosťoval na ďalších desiatkách albumov a spolupracoval s množstvom umelcov najmä z jazzovej scény, no nájde sa medzi nimi napríklad aj Luciano Pavarotti či rockový klávesák Derek Sherinian (hral s menami ako Alice Cooper, Kiss, Yngwie Malmsteen,…). V Alovej diskografii nie je núdza ani o live albumy či DVD-čka a doma sa mu vyníma aj cena Grammy.

 

Na svojich koncertoch, kde ľuďom padajú sánky pri pohľade na jeho gitarové zručnosti, poteší aj nejedného „beatlesáka“, keďže do svojho setlistu zvykne zaradiť aj covery skladieb slávnych „chrobákov“. Či je to tak naozaj, sa môžete presvedčiť aj na vlastné oči. Al Di Meola totiž aj s tromi spoluhráčmi dorazia na Slovensko a 19. marca zahrajú v bratislavskom Istropolise.    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *