Ako to, že Jimi Hendrix stále vydáva nové skladby?

Pred pár dňami vyšla nezabudnuteľnému gitaristovi nová pieseň. Doposiaľ nezverejnený cover skladby Mannish Boy od americkej bluesovej legendy Muddyho Watersa. Tá je predzvesťou nového albumu, na ktorom sa objavia nezverejnené a novoobjavené nahrávky. Je to v poradí už tretí Jimiho album, ktorý sa vydáva bez jeho pričinenia. 9. marca má vyjsť pod názvom Both Sides Of The Sky (Obe strany oblohy). Dva predchádzajúce albumy Valleys Of Neptune (2010)  a People, Hell And Angels (2013) sprevádzajú pomerne kladné hodnotenia smerom od hudobných odborníkov. Kto by už len kritizoval možnosť počuť niečo nové od Jimiho Hendrixa?

 

Skladbu Jimi nahral v štúdiu Record Plant v New Yorku 22. apríla 1969. Spolupracovali na nej aj basgitarista Billy Cox a bubeník Buddy Miles. Neskôr kapelu pomenovali Band Of Gypsys. Vznikla po rozpade The Jimi Hendrix Experience a nahrala rovnomenný album len tri mesiace pred Hendrixovou smrťou.

 

John McDermott, producent Both Sides Of The Sky, povedal pre magazín Rolling Stones, že tento album bude zrejme posledný. Dodáva však, že s Jimim existuje vždy nádej na nejakú novo nájdenú kazetu, čo by bolo naozaj skvelé. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *