Ako to vyzerá, keď sa spoja metal a klubový trap? Break It Down vám to ukážu

Že si neviete predstaviť, ako by pokope zneli metal, rap a elektronika v slovenskej produkcii? Už si viac nemusíte namáhať hlavu. O zhmotnenie tejto kombinácie sa postarali mladí Bratislavčania BREAK IT DOWN.

Trojica je v hudobnom priemysle pomerne krátko, ale rozhodne má potenciál dotiahnúť to ďaleko. Napokon v angličtine znejú tak, ako keby ani neboli Slováci a hudobne ide takisto o kvalitný materiál. Zatiaľ majú na konte jedno debutové EP z roku 2014 s rovnomenným názvom Break It Down. Tento rok im vychádza ďalšie a ponesie názov Hradby.

Ako to vyzerá, keď sa spoja metal a klubový trap? Break It Down vám to ukážu

Práce na aktuálnej nahrávke prebiehali v Pulp Studio u Mateja Turcera (From Our Hands) a Jakuba Hríbika (Momma Knows Best). Nájdete na nej ako skladby v angličtine, tak aj v rodnej slovenčine. Celú ju nájdete na internete už v apríli.

 

,,Experimentovanie s rôznymi žánrami a samotné spoločné hranie nám jednoducho robia radosť,“ popisuje proces tvorby basgitarista a raper Michal Durdovanský. Zatiaľ je však vonku ochutnávka v podobe skladby Hradby Samoty. Videoklip k nej režíroval Anakin Fox.

Aby však toho nebolo málo, novinky mladej partie si môžete ísť vypočuť aj naživo. Počas miniturné ich môžete 1. 4. zastihnúť v trnavskom ArtKlube, 2. 4. v Soul Hunter Clube v Dunajskej Strede, 29. 4. v banskobystrickom Klube 77, 30. 4. v prievidzkom Piane a 6. 5. v bratislavskom Randali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *