Ako sú na tom Arch Enemy s politikou?

Posledná skladba, ktorú kapela ARCH ENEMY ponúkla svojim fanúšikom ešte pred vydaním albumu Will To Power, dostala názov First Day In Hell. Táto skladba je po piesňach The World Is Yours a The Eagle Flies Alone tretia zverejnená a zároveň tá, ktorá donútila rockových žurnalistov zamyslieť sa aj nad tým, či je nasledovník albumu so silným titulom War Eternal ovplyvnený súčasnou politickou situáciou vo svete.

 

V rozhovore pre magazín Metal Hammer na túto otázku odpovedala speváčka kapely Alissa White-Gluz: „Čo sa tohto týka, hudba Arch Enemy je asi relevantnejšia než kedykoľvek predtým. Niekedy to chce nejaké nešťastie, aby si ľudia uvedomili svoje poslanie. Mám pocit, že aj ľudia, ktorí boli predtým spokojní, si čoraz viac uvedomujú, že sa musia postaviť za to, v čo veria. Organizuje sa čoraz viac pochodov a protestov, do ktorých sa zapájajú aj ľudia, ktorí sa predtým takýchto akcií stránili. Keď v sebe nájdete toto zapálenie, chcete, aby vás v tom podporilo aj umenie a hudbu takéhoto kalibru určite nenájdete v mainstreamovej oblasti. Myslím si, že viac a viac ľudí sa začne obracať k metalovej hudbe ako hnacej sile pre tento oheň.“

 

Okrem toho, že kapela prednedávnom oznámila turné po Spojenom kráľovstve a Európe na rok 2018, onedlho vypukne ošiaľ pre nás oveľa príťažlivejší. Arch Enemy totiž prebrázdia Európu aj počas tohtoročnej jesene a v rámci tejto časti svojho turné zavítajú 25. septembra aj do nášho hlavného mesta. K bežnej vstupenke na koncert do MMC si môžete zakúpiť aj rozširujúcu VIP vstupenku, ktorá vás dostane až ku kapele a zabezpečí vám aj fotku so všetkými členmi Arch Enemy.

 

Nový album, ktorý vychádza už dnes (8. septembra) bude určite prelomový aj pre kapelu samotnú. Prvý raz v celej histórii Arch Enemy si vypočujeme na ich doske baladu a prvýkrát si v hudbe Arch Enemy vychutnáme aj čistý vokál. Bude to určite zaujímavé a reakcie fanúšikov asi ešte zaujímavejšie. K dispozícií je ešte stále mnoho verzií novej dosky, i keď niektoré limitované sety sú už beznádejné vypredané. Arch Enemy a Century Media, u ktorých doska vychádza, si tento raz skutočne dali záležať. Veď album si bolo možné zakúpiť ako klasické CD, limitovaný digipack, tri limitované box sety líšiace sa prevedením vinylu a rôznych dvanásť ďalších vinylov. Máte už objednaný ten svoj?

 

Skladba zatiaľ nie je zverejnená na YouTube, vypočuť si ju môžete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *