Aké novinky má pre nás Bruce Springsteen?

Nedávno sme vám priniesli článok o mladej študentke, ktorá meškala do školy, pretože bola v noci na koncerte Brucea Springsteena. V čase písania článku sa o spevákových plánoch vedelo iba toľko, že 25. apríla končí americká časť The River Tour a v napätí sme očakávali, čo bude ďalej.

Nie, nenasledovala hromadná absencia žiakov stredných a základných škôl. Bruce ohlásil dlho očakávanú európsku časť turné. Pre Slovensko je to ako vždy sklamanie. Najbližšie si teda môžete tohto fenomenálneho speváka vypočuť 17. júna v Mníchove alebo o dva dni neskôr v Berlíne. V Európe začne Bruce a jeho The E Street Band koncertom v Barcelone, neskôr pokračujú vo Veľkej Británii, v Škandinávii, ale aj v Taliansku, Francúzsku či Belgicku.

 

Bruce na svojej stránke oznámil aj vydanie autobiografie s názvom Born To Run, ktorá by mala vyjsť koncom septembra 2016. Tešiť sa môžeme na klasický formát knihy, ale aj na e-book a audioknihu. Springsteen začal písať údajne už v roku 2009 po vystúpení v polčase Super Bowlu. 

V knihe Bruce opisuje svoje vyrastanie v Freeholde, New Jersey, čo zahŕňalo poéziu, nebezpečenstvo a temnotu. To všetko naplnilo jeho predstavivosť a pomohlo mu to v tvorbe. Prvýkrát nám porozpráva aj príbehy o svojich vnútorných problémoch, ktoré sa stali inšpiráciou pre jeho najlepšie piesne. Takisto nám ukazuje, že názov Born To Run znamená viac, ako si myslíme. 

„Písanie o sebe je zábavná práca. Ale v projektoch, ako je tento, tvorca sľubuje priblížiť čitateľovi jeho myseľ. Na týchto stranách sa o to pokúšam.“

Posledná novinka nie je priamo od Brucea, skôr od jeho fanúšikov. Tým sa podarilo postrihať video, kde Springsteen spieva pieseň Thunder Road. Špecifické je to hlavne kvôli tomu, že vo videu je zachytených 41 rokov jeho koncertovania. Video sa začína koncertom z Londýna v roku 1975 a končí v súčasnosti počasť The River Tour. Podľa tvorcov tohoto videa máme jedinečnú možnosť vidieť, ako sa táto pieseň a jej prevedenie mení počas rokov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *