Ak by sme sa venovali iba hudbe, určite by išlo všetko ľahšie

Na metalovej scéne pôsobia 17 rokov, pred pár dňami vydali nový album a stále majú chuť hrať. Gitarista Martin „Brado“ Bradáč nám o tom všetkom povedal viac.

Vznikli ste v roku 1996, aké boli podmienky na hranie vtedy a dnes? Bolo vtedy jednoduchšie presadiť sa?

Určite horšie. Vtedy sme chodili všetci do školy a neboli financie na lepší, kvalitný aparát a bicie. A tiež si myslím, že teraz, keď kapela môže propagovať svoje skladby na internete, je to omnoho ľahšie ako v tej dobe, keď sme posielali všetko klasickou poštou. Teraz sa dajú šíriť informácie nie len v rámci Slovenska, ale do zahraničia. Máme totiž profily zamerané ako pre českých a slovenských fans, tak aj profily, kde komunikujeme s ľuďmi z Ameriky a iných vzdialených štátov.

Nedávno vyšiel váš nový album „Hell of Pain“, aký máte pocit z nahrávania – je niečo, čo vás prekvapilo, zaskočilo?

Prekvapil nás veľmi zrozumiteľný spev našej spevácky Petry, pretože v garáži to človek veľmi nevníma. Sme s ňou nadmieru spokojní. V štúdiu sa však prejavili všetky nedostatky, ktoré pripisujeme najmä tomu, že sa neživíme hudbou, ale obyčajnou prácou ako skoro každý iný na Slovensku pracujúci človek. Ak by sme sa venovali iba hudbe, určite by išlo všetko ľahšie.

Ak by sme sa venovali iba hudbe, určite by išlo všetko ľahšie

Niektoré songy sú v slovenčine, iné v angličtine – bude tento trend pokračovať alebo sa nakoniec rozhodnete len pre jeden jazyk? Mimochodom, čo je publikom prijímané lepšie – materinský jazyk alebo populárna angličtina?

V slovenčine je len jedna skladba a to „Ruža“. Tá skladba je vlastne duet našej speváčky a bývalého speváka Milana. „Ruža“ sa veľmi ujala a aj pre zahraničie je veľmi zaujímavá. Skúsili sme to preto, lebo mi niektorí ľudia písali, že kapely mimo Slovenska nechápu, prečo sa slovenské kapely snažia spievať len v angličtine. Skúsili sme to a rozhodli sme sa, že na ďalšom albume pribudne takých skladieb viac.

Hell of Pain je zatiaľ dostupné iba na nete, verím však, že sa objaví aj jeho fyzická podoba. Viete odhadnúť, kedy to bude?

16. novembra tento rok už máme naplánovaný krst, ak by sa niekto chcel zúčastniť, pokojne to môže naplánovať tu – https://www.facebook.com/events/525896464141604. CD bude krstiť Roman Špatný z kapely Depresy. Dovtedy treba dokončiť booklet a dať vylisovať prvý náklad a to 500ks.

Kto vám robil návrh obalu?

Náš veľmi dobrý kamarát Pavol Valo. Kreslenie je jeho koníček a ako vidno, má veľký talent. Jeho kresby by sme chceli použiť aj dovnútra bookletu.

Bude aj turné na podporu albumu?

Všetko je otázka financií a ako sa dohodneme s klubmi. Určite pribudne viac koncertov ako doteraz.

Ak by sme sa venovali iba hudbe, určite by išlo všetko ľahšie

Viem, že sa to asi hodnotí ťažko, ale ktorý z vašich albumov považujete za najlepší/najvydarenejší, prípadne na ktorý máte najlepšie ohlasy?

Demo „Deathwings“ a nový album „Hell of Pain“. Obidva boli nahrávané v štúdiu a neboli použité programované bicie.

Ak vás Mysterious Eclipse zaujali a chcete si vypočuť ich nový album, pozrite sa na:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *