Aj Foreigner podľahli reunionovému hudobnému ošiaľu

V poslednej dobe čoraz viac umelcov pociťuje akúsi nostalgickú potrebu spojiť sa pri rôznych príležitostiach s pôvodnými členmi. A nás, fanúšikov, to môže len tešiť. Najnovšie takúto veľkú novinu ohlásila aj kapela FOREIGNER. Pri príležitosti svojho štyridsiateho výročia sa ku kapele na dva októbrové koncerty pridajú aj pôvodní členovia Lou Gramm, Dennis Elliott, Al Greenwood, Ian McDonald a Rick Wills. Všetci títo členovia, okrem Willsa, boli pôvodnými členmi kapely. Wills nahradil pôvodného basgitaristu Eda Gagliardiho v roku 1979. Gagliardi, bohužiaľ, zomrel na rakovinu v roku 2014.

 

Dva spomínané koncerty sa budú konať 6. a 7. októbra v Michigane a odštartujú americké turné kapely k jej štyridsiatemu výročiu. „Je úplne isté, že všetci muzikanti spolu skvele vychádzajú a je to veľmi osviežujúce. Užívame si to. Lou je dobrý a zachoval si svoj hlas. Al a Ian hrajú rovnako ako hrali pred štyridsiatimi rokmi. Je to obrovský adrenalín. Myslím si, že v tom celom niet ani kúska zlého. Nevidím v tom žiaden problém,“ hovorí o celej veci Mick Jones a Gramm dodáva: „Je to veľmi vzrušujúce a vyvoláva to veľa spomienok. Je skvelé byť opäť na pódiu s Mickom a ostatnými členmi.“

 

Napriek tomu, že tento raz sa takáto skvelá zostava ukáže iba na úvodných dvoch koncertoch, v minulosti už niektorí členovia sprevádzali kapelu na rôznych koncertoch a Jones hovorí, že to nie je vylúčené ani v budúcnosti. „Určite mi to behá po rozume. Myslím, že je to niečo, čo budú fanúšikovia milovať. Bude to zaujímavé, ten kontrast dvoch štýlov dvoch kapiel. Bude to príťažlivé.“ Kto vie, možno sa raz v tejto zostave kapela vyberie aj na dlhšiu šnúru. 


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *