Aerosmith plánujú ešte minimálne jeden album

Už sme si mysleli, že nezameniteľnému hlasu Stevena Tylera dáme posledné Aerovederci na rozlúčkovej šnúre so zastávkou v Krakowe 2. júna. Najnovšie správy z tábora americkej rockovej ikony však naznačujú, že ani kapela sama ešte netuší, ako dlho sa budú muzikanti so svetovými pódiami lúčiť a dokonca pripúšťajú možnosť vydania najmenej jedného albumu. Gitarista Joe Perry sa na túto tému rozrozprával v príspevku pre arizonský magazín AZ Central, v ktorom vyvrátil všetky možné dohady o definitívnom konci takmer päťdesiatročnej púte AEROSMITH.

 

Pred začiatkom pravdepodobne posledného turné v Európe Joe Perry uviedol pravý dôvod, prečo americkú časť šnúry posunuli na neskôr: „Chceli by sme sa niekde zavrieť a vyhradiť si nejaký čas na to, aby sme niečo nahrali. Určite v sebe máme ešte minimálne jednu nahrávku, ak nie dve. Ale uvidíme, ako to celé pôjde.

 

Nasledovník pätnásteho počinu kapely s názvom Music From Another Dimension!, ktorý uzrel svetlo sveta ešte v roku 2012, očividne nebude ich posledným albumom ako donedávna predpokladala aj anglická Wikipedia. Nová nahrávka by podľa Perryho mala byť súdržnejšia: „Aspoň tak sme sa rozprávali so spevákom Stevenom a obaja sme sa zhodli, že by sme mali ísť týmto smerom. Najdôležitejšie však je, aby sme sa dostali do jednej miestnosti a dohodli sa na všetkom.“ Obľúbený gitarista tiež priznal, že to, ako niekde odkladá svoju gitaru, si ešte v blízkej dobe nedokáže predstaviť: „Pokúsime sa doraziť na každé miesto, kde sme kedy hrali a nehrali. Vždy existujú nové miesta, kde sme ešte neboli. Rád by som si zahral v Čine a na Ďalekom východe. Mimo vyšliapanej trasy je ešte veľa možností. Je to naše posledné turné? Čo ja viem. Nemyslím si.“

 

Definitívne sme sa teda dočkali vyjadrenia k tomu, či bude rok 2017 tým posledným pre Aerosmith. Energia, ktorú títo chlapíci cítia, nás veľmi teší a veríme, že okrúhle päťdesiate výročie tejto rockovej legendy prinesie ďalšie prekvapenia: „Hranie je pre nás stále vzrušujúce, preto sme s tým vôbec začali. Je úžasné, že to cítim stále rovnako a viem, že to tak majú aj ostatní chalani. Vyrástli sme spolu a dokázali sme sa držať tejto kapely. Stále nám to vonia novotou. V roku 2020 budeme oslavovať 50. výročie. Nikdy by mi nenapadlo, že to dotiahneme až sem. Stále sme tí istí chalani, ktorí sa dali dokopy v jednom bostonskom byte a vždy sa snažíme hrať lepšie než deň predtým. Stále sa snažíme robiť veci lepšie. Aj po päťdesiatich rokoch.”


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *