Aerosmith čaká turné so Slashom aj nová autobiografia

Všetci americkí a kanadskí fanúšikovia starého dobrého rocku sa už nevedia dočkať turné s názvom Lets Rock Rule. Predstaví sa na ňom Aerosmith spolu so Slashom, Mylesom Kennedym & The Conspirators.

Šnúra dvadsiatich koncertov odštartuje 10. júla vo Wantaghu (štát New York) a posledný koncert bude 12. septembra v Sydney v Kanade. Žijúce rockové legendy to ohlásili v losangelskom klube Whiskey A Go Go, kde ako ochutnávku zahrali šesť pesničiek, Mama Kin a Train Kept A Rollin so Slashom za gitarou. „Sme staromódna rocková kapela. Viete čo? Sme stále spolu, stále máme vášeň, stále bojujeme, stále tvoríme a je to stále živé. Stále je to rock n‘ roll,“ vyjadril sa Steven Tyler pre magazín Rolling Stone. 

Slash sa nikdy netajil tým, že práve Aerosmith mali na neho veľký vplyv, keď sa začínal venovať rocku a gitare. Ich tohtoročné spoločné turné bude pripomienkou toho, ako v roku 1988 Aerosmith zobrali mladú kapelu Guns N‘ Roses na ich prvé veľké turné po štadiónoch. 

Keď ide o históriu kapely Aerosmith, zvedaví fanúšikovia na ňu budú môcť nahliadnuť z ďalšieho uhla. Po kapelnej autobiografii z roku 1997 Walk This Way: The Autobiography Of Aerosmith, memoároch bubeníka Joeyho Kramera Hit Hard: A Story Of Hitting Rock Bottom At The Top z roku 2009 a Stevena Tylera Does The Noise In My Head Bother You? z roku 2011 sa 7. októbra 2014 dostane na pulty amerických kníhkupectiev dlho očakávaná kniha gitaristu Joa Perryho Rocks: My Life In And Out Of Aerosmith. 

https://youtube.com/watch?v=YwAsYysWZxk

„Trvalo to asi o rok dlhšie, ako som si myslel. Ale je to konečne hotové. Práve končíme s fotografovaním a prechádzaním všetkých tých detailov, ktoré s tým súvisia,“ povedal Joe. Ako sám tvrdí, jeho kniha bude oproti Tylerovej viac tradičná, biografia v klasickom zmysle, v ktorej opisuje, ako videl a cítil veci, ktoré sa stali. 

Časť motivácie na napísanie knihy bola pre Perryho túžba konečne ukázať jeho verziu histórie kapely. „Už dávnejšie som chcel napísať knihu. Ale Joey vydal jeho knihu a ja som chcel nechať pre ňu nejaký priestor, potom vydal Steven jeho knihu. Nechcel som, aby moja kniha vyzerala ako odpoveď na tú jeho, preto som čakal trochu dlhšie.“ S písaním mu pomáhal David Ritz, ktorý sa podieľal aj na biografii Elvisa Presleyho či Raya Charlesa.    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *