Adagio chystajú s novou zostavou aj nový materiál

Progresívni symfonici ADAGIO sú okrem vymakanej muziky známi aj častými rošádami na poste vokalistu. Najnovším prírastkom do zostavy týchto Francúzov je vynikajúci spevák Kelly Sundown Carpenter, známy okrem iného aj pôsobením v takých formáciách ako Darkology, Iron Mask alebo Beyond Twilight. Carpentera si Adagio nevybrala náhodou. Skupine už dávnejšie vypomohol na ich koncerte v Japonsku a následnom turné k albumu Dominate. Tým sa však tohtoročné zmeny v kapele nekončia. Za bicie zasadol Guillaume Bergiron a v prog metale netradičný post obsadila huslistka Mayline Gautié.

 

Možno o niečo dôležitejšia je však skutočnosť, že po dlhých siedmich rokoch kapela konečne dokončuje album. Nástupca Archangels In Black ponesie jednoduchý názov Life a o to, že vôbec vyjde, sa postarali fanúšikovia formácie. Adagio si ho totiž vydajú sami vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani. Momentálne sa nahrávajú vokály. Termín oficiálneho vydania je naplánovaný na december a už teraz je jasné, že pôjde o hudobnú lahôdku.

 

Adagio založil v roku 2000 gitarista Stephan Forté. Z pôvodne powermetalového zvuku sa v priebehu rokov vyvinuli na virtuózne symfonické teleso a za ten čas vydali štyri štúdiové a jeden live album.

Adagio chystajú s novou zostavou aj nový materiál

Použité zdroje:
Foto: metal-archives.com, hastileaked.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *