Ace Frehley vám posiela Space Truckin zo svojho cover projektu

Ace Frehley, jeden zo zakladateľov kapely Kiss a člen Rock and Rollovej Siene Slávy z roku 2014, pokračuje v prezentovaní svojich hudobných kúskov a tento raz predstavuje Origins Vol. 2. Nejde o cover verzie jeho skladieb, Ace prichádza s niečím novým – je to výber skladieb, ktoré hudobníka ovplyvnili v priebehu jeho života. Ako sám hovorí, každá zo skladieb na albume má v jeho živote čestné miesto. “Rozmýšľal som o skladbách, ktoré som hrával v kluboch, keď som pracoval na materiáli pre iných ľudí. Prechádzal som si svoju hudobnú zbierku a premýšľal som o pesničkách, ktoré ma v živote najviac ovplyvnili. Je to celkom slušná nahrávka a myslím si, že fanúšikov poteší.”

Projektu Origins Vol. 2 sa zúčastnilo aj niekoľko hudobných hostí, napríklad Robin Zander (Cheap Trick), John 5, Lita Ford a Bruce Kulick. “Len tak som to všetko nechal plynúť. Veci sa vždy určitým smerom vyvíjajú, keď na niečom začnem pracovať a nebolo tomu inak ani pri tejto nahrávke. Skrátka som nič dopredu príliš neplánoval. Mám rád spontánnosť – presne týmto istým spôsobom skladám aj gitarové sóla. Z výsledku sa veľmi teším a dúfam, že poteším aj svojich fanúšikov,odkazuje Ace.

Ace Frehley vám posiela Space Truckin zo svojho cover projektu
Ace Frehley vám posiela Space Truckin zo svojho cover projektu
Tracklist:
 1. Good Times Bad Times (Led Zeppelin)
 2. Never In My Life (Mountain)
 3. Space Truckin‘ (Deep Purple)
 4. I’m Down (The Beatles)
 5. Jumpin‘ Jack Flash (The Rolling Stones)
 6. Politician (Cream)
 7. Lola (The Kinks)
 8. 30 Days In The Hole (Humble Pie)
 9. Manic Depression (The Jimi Hendrix Experience)
 10. Kicks (Paul Revere & the Raiders)
 11. We Gotta Get Out Of This Place (The Animals)
 12. She (KISS) [Bonus Track]

Skladba „Space Truckin'“ je už k dispozícii na všetkých online digitálnych platformách. Celý album „Origins Vol.2“ bude oficiálne vydaný 18. septembra 2020 prostredníctvom eOne/SPV v Európe ako CD digi, 2LP verzia a online verzia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *