ACCEPT smeruje na Slovensko, nudiť sa nebudete

28. mája – amfiteáter Banská Bystrica – Accept, Unisonic, Anstratus, Midnight Scream. Potrebujete vedieť viac?

Možno nie, ale nechceme, aby mal článok iba titulok a jeden riadok, a tak si o Accept a Unisonic niečo napíšeme. V histórii heavy metalu nie je veľa kapiel, ktoré oslávili svoj prielom – comeback dvakrát. Accept sa to podarilo pred štyrmi rokmi – s ich reunionovou nahrávkou Blood Of The Nations. Vrátili sa v plnej sile, vo svetle veľkého záujmu fanúšikov, novinárov aj kritikov. Vo svojej domovskej krajine, v Nemecku, Accept vystrelil na štvrté miesto v rebríčku predajnosti, čo bolo doteraz najlepším v kariére kapely.

Wolf Hoffmann (gitary), Peter Baltes (basa), Mark Tornillo, Hermann Frank (gitara) a Stefan Schwarzmann (bicie) – to je celosvetový víťazný pochod, ktorý vrcholil na vypredaných turné a na Open air festivaloch.

Album Stalingrad udržiava vysokú úroveň s opäť viac ako sto tisíc predanými albumami, nasleduje celá rada nominácií ako „nahrávka roka“, úplne vypredané svetové turné a ohromujúce pozície v hitparádach.
Teraz s Blind Rage, poslednou zastávkou tohto úžasného návratu na scénu, je Accept pripravený prepísať históriu ešte raz. Skupina vo svojej kreatívnej fáze tvorí hromové riffy, skvelú muziku a prvú časť turné k albumu navštívi na 45 koncertoch takmer 1 milión fanúšikov.  

ACCEPT smeruje na Slovensko, nudiť sa nebudete
ACCEPT smeruje na Slovensko, nudiť sa nebudete

Unisonic ako co-headliner s Accept! Niekto sa možno ešte opýta : kto je Unisonic ? Michael Kiske a Kai Hansen. Už je to asi oveľa ľahšie. Štvoroktávový spevácky zázrak z dôb najúspešnejších albumov Helloween v jednej kapele so zakladateľom tejto legendy… Takzvaný reunion Kiske/Hansen spôsobil medzi fanúšikmi veľký záujem o novú kapelu, ktorá sa prihlásila o svoje miesto na hudobnom Olympe s albumom Unisonic v roku 2012.

Kapela v zostave Kiske/Hansen (spev/gitara, obaja ex-Helloween), Mandy Meyerom (ex-Krokus, gitara) a dvomi členmi nemeckých Pink Cream 69 – Dennisom Wardom (basgitara) a Kostom Zafiriou (bicie) plynule nadviazala na štúdiový projekt Place Vendome. Hneď prvým albumom a klipom k titulnej piesni Unisonic, singlom (EP) Ingnition sa usadila na rockovom nebi, aby dvojkou Light of the Dawn (2014) len potvrdila, že náhla popularita kapely nie je krátkodobým efektom znovuspojenia muzikantov, ale zárukou skvelej rockovej muziky. Dve svetové turné a v roku 2015 oddych. Ale predsa. Tento rok Unisonic zahrajú, aj keď minimum koncertov. V Európe je to zatiaľ len Slovensko a mimo neho Brazília!

Špeciálnymi hosťami sú dve skupiny, ktoré majú spoločné jedno: stali sa víťazmi súťaže o účasť – hranie na najväčšom svetovom metalovom festivale Wacken Open Air v rokoch 2013 a 2014. Takže zabehnutí Midnight Scream a mladíci Anstratus si zmerajú sily pred niekoľkotisícovým publikom a pokúsia sa všetkých fanúšikov rocku a metalu strhnúť na svoju stranu! Bude to určite zaujímavý večer!

Netreba s nákupom vstupeniek váhať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *