ACCEPT na Slovensku po 22-ročnej pauze

Veľké veci sa dejú priaznivcom skupiny ACCEPT. V prvej polovici roka je úplne jedno, či ste fanúšikom skupiny Accept s Udom Dirkschneiderom, alebo bez neho. Na svoje si prídete a budete môcť porovnať, ktorá oceľ zo Solingenu je „metalovejšia“, a ktoré solingenské nože sú ostrejšie. Smutní zostanú asi len veční optimisti, ktorí si prajú Uda a Accept na jednom pódiu, ale tí sú snáď už zmierení s tým, že sa tak nestane. V nedeľu 8.3.2015 budete môcť v bratislavskom MMC vidieť sólový projekt U.D.O. (reportáž) No a o dva a pol mesiaca neskôr, 28. mája, si môžete zájsť do Banskej Bystrice, kde v amfiteátri známom všetkým slovenským metalistom, predstaví svoj posledný album „Blind Rage“ skupina Accept. Pre zaujímavosť, 14. mája môžu pamätníci osláviť 22. výročie prvého, a doteraz jediného koncertu Accept na Slovensku. 

Pre Accept je typické časté menenie členov skupiny. Podľa niektorých zdrojov je súčasná neúplná zostava v poradí už šestnástou. Jediným zakladajúcim členom, a zároveň hráčom, ktorý bol vo všetkých zostavách, je gitarista Wolf Hoffmann. Niečím podobným sa môže pochváliť aj basgitarista Peter Baltes. Ten prišiel do kapely po roku jej fungovania, ale spolu s Wolfom hral na všetkých štrnástich štúdiových albumoch skupiny. Prečo píšem „neúplná zostava“? Preto, lebo po poslednom úspešnom albume „Blind Rage“, ktorý vyšiel minulý rok, skupinu po štvorročnej spolupráci opustila dvojica Stefan Schwarzmann (bicie) a Herman Frank (gitara). Zostalo teda len spomínané „Metal Heart“ skupiny: Wolf Hoffmann, Peter Baltes. A s nimi spevák Mark Tornillo. Accept-u teda prajeme úspešnú ruku pri výbere nových členov.

Ako co-headlinerov si Accept do Banskej Bystrice privezú skupinu Unisonic, ktorá sa predstavila minulý rok na festivale „Rock pod Kameňom“ na Sninských Rybníkoch. Táto relatívne nová kapela (založená v roku 2009) je tvorená základným dvojkameňom z najúspešnejších („keeperovských“) rokov skupiny Helloween. Tento základ tvorí Michael Kiske – spev (Helloween, Avantasia, Place Vendome) a Kai Hansen – gitary (Helloween, Gamma Ray). Na superskupinu, ako sa v dnešnom rockovom svete podobné zoskupenia nazývajú, ich dopĺňa gitarista Mandy Mayer (Asia, Gotthard, Krokus), hráč na bicie Kosta Zafiriou (Pink Cream 69, Axxis, Place Vendome, Krokus) a basgitarista Dennis Ward (Pink Cream, Place Vendome). Na konte majú dva albumy. Prvotina „Unisonic“ vyšla až po troch rokoch od vzniku skupiny. Druhý album „Light Of Down“ vydali v minulom roku. V oboch je veľmi cítiť spomínaný Helloween.

Predskokanov budú týmto dvom hlavným hviezdam robiť AnstratusMidnight Scream a začiatok naplánovala agentúra EPG už na 17:00. To znamená, že sa môžeme tešiť na veľa, veľa kvalitnej muziky. Vstupenky si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *