AC/DC podporujú vzdanie pocty Bonovi Scottovi

Rockeri z austrálskej hard rockovej skupiny AC/DC oficiálne vyjadrili svoju podporu nápadu postaviť sochu ich pôvodnému spevákovi Bonovi Scottovi, informuje The Pulse Radio.

Socha by mala stáť v spevákovom rodnom meste Kirriemuir v Škótsku. Skupina na svojej oficiálnej stránke zverejnila detaily projektu a fanúšikov odkazuje na web organizátorov kampane DD8 Music, na ktorej môžete ľubovoľnou čiastkou už od jednej libry prispieť aj vy. (odkaz na kampaň http://www.kickstarter.com/projects/dd8music/bon-scott-statue-kirriemuir)

Na to, aby bol projekt úspešný, je potrebné vyzbierať 50 tisíc britských libier do 5. júna, pričom chýba ešte viac ako 30 tisíc, času už teda nezostáva veľa.

Gitarista AC/DC Malcolm Young pre rádio povedal, že duch Bona Scotta je v kapele stále cítiť. „Stále je s nami. Kapelu nikdy neopustil. Ako kapela sme veľmi zomknutí. S Bonom máme veľa historiek, a spomíname naňho každý jeden deň. Skrátka nikdy naňho nezabudneme.“

Minulí aj súčasní členovia AC/DC vyjadrili vztýčeniu sochy svoju individuálnu podporu až aj predtým. Pôvodný basgitarista Mark Evans minulý rok v septembri povedal, že je úžasné, že Bon bude poctený takýmto spôsobom, pretože Škótsko je od určitého momentu dôležitou súčasťou histórie kapely. „Po Bonovi je už v Kirriemuir-i pomenovaná jedna ulica a teraz toto!“

Socha Bona Scotta však nebude na svete prvá. Od februára 2008 stojí jedna v Austrálii, kde sa Bon presťahoval v roku 1952.

Spevák sa v spomínanom škótskom meste narodil v roku 1946. S kapelou AC/DC nahral šesť štúdiových albumov – „High Voltage“, „T.N.T“, „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“, „Let There Be Rock“, „Powerage“ a „Highway To Hell“.

Bon Scott zomrel v roku 1980 vo veku 33 rokov na otravu alkoholom a jeho post nahradil Brian Johnson, ktorý spieva s kapelou dodnes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *