Abstract vyráža na malé turné

Koniec marca bude patriť banskobystrickej formácii ABSTRACT. Vydajú sa na malé trurné a, samozrejme, nepôjdu naň sami, ale privedú si zaujímavých hostí. Zo zahraničia prídu SUR AUSTRU a NOTHERN PLAGUE. Okrem toho k nim pribudne aj slovenský support.

 

Sur Austru je na prvý pohľad nový pojem na rumunskej scéne. Keď vám však niečo hovorí Negura Bunget, tak zistíte, že ste doma. Basgitarista Ovidiu Corodan a klávesák a vokalista Tibor Kati založili tento nový projekt po smrti gitaristu Negrua. Na jeho počesť odznejú aj skladby z ich pôvodnej kapely, no kapela pracuje aj na vlastnom albume a prinesú tučnú ukážku z neho.

 

Druhou zahraničnou kapelou budú teda Northern Plague. Na konte majú dva albumy Manifesto z roku 2014 a Scorn The Idle z roku 2017. Prinášajú kvalitný hutný metal na pomedzí čierneho a smrtiaceho kovu.

 

Domáci headliner a zároveň organizátor celej šnúry sú inštrumentalisti Abstract. Kapelu dnes už môžeme nazvať slovenskou legendou. 24 rokov na scéne, tri štúdiové albumy a nezabudnuteľné živé vystúpenia pod Legovou taktovkou hovoria sami za seba.

 

Prvý večer (29. marca) sa uskutoční v domácom prostredí organizátora v banskobystrickom Tartarose, kde sa k trojici kapiel pridajú GUZZLE BOOZE. Tí hrajú šťavnatý, správne nasratý thrash metal.

 

Druhý večer (30. marca) sa bandy presunú do Nitry, kde vystúpia na udalosti Afterdark Fest vol. V. Tu sa k nim pridajú domáci melodickí deathmetalisti PRISON OF MY LIFE. Bratislavký koncert (31. marca) sa ponesie v komornej atmosfére ,,iba“ troch hlavných skupín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *