ABSTRACT nespí

Zmena na najdôležitejšom poste + príchod nového lead gitaristu, nakrúcanie tretieho videoklipu, ale aj blížiace sa oslavy 20. výročia založenia kapely. Slovenská metalová legenda ABSTRACT jednoducho nespí.

Banskobystrickí prog/instrumental metalisti sa s príchodom nového roka museli popasovať s vážnou personálnou zmenou.

„ABSTRACT po bezmála 20 rokoch existencie opúšťa jeden zo zakladajúcich členov, lead gitarista Palo Gáblik. Dôvody sú jednak časové, resp. Palo zrejme stratil inšpiráciu i motiváciu. Mrzí nás to, naďalej však zostávame kamaráti,“ prehlásil frontman, líder a doprovodný gitarista kapely Peter „Lego“ Lengsfeld, ktorý sa s týmto náhlym odchodom vyrovnal po svojom – angažovaním náhrady.

Inštrumentálne vody tak v rýchlom čase posilnila nová tvár. Je ňou gitarista Matej Húšťava (ex-PROSCRIBED), ktorý do zostavy, zdá sa, výborne zapadol. ABSTRACT odohrajú svoj najbližší koncert 2. apríla v Bratislave v klube U Očka, (v úlohe predkapely Negură Bunget), a to pravdepodobne už s Maťom.

ABSTRACT nespí

Okrem toho, kapela na koniec marca pripravuje nový videoklip k skladbe „Silhouettes“. Už teraz je známe, že režisérom bude Maťo „Kovis“ Kováč a klip bude „na vážnu tematiku“.

Abstracťáci tento rok oslavujú 20 rokov existencie a v rámci tohto jubilea chystajú aj veľkolepý výročný koncert. Zatiaľ prezradili len toľko, že to bude v novembri; doma v Banskej Bystrici.

Viac informácií už čoskoro, sledujte www.abstractband.eu a www.youtube.com/abstractskofficial.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *