Abbath pricháchádza s debutovým albumom

Kapela ABBATH vznikla po odchode speváka Abbatha z IMMORTAL v marci minulého roku po nezhodách s ostatnými členmi kapely a po jeho rozhodnutí ísť vlastnou cestou. Po personálnych otrasoch sa nakoniec ustálila na členoch Abbath (gitara, vokál), King (basa) a Gabe Seeber (bicie). Po necelom roku prichádzajú s dlho očakávaným debutovým albumom s rovnomenným názvom Abbath, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Season Of Mist. 

 

Podobu CD nosičov dostane 22. januára. Autorsky sa naň podpísal líder kapely. Album sa skladá z ôsmych skladieb s celkovou dĺžkou necelých 41 temných minút. Skladbu Count The Dead vydali ešte v minulom roku ako predzvesť, že niečo veľké je na ceste. O tom hovoria aj ohlasy asi 18 magazínov, kde je Abbath pasovaný za hudobného génia a album je vyslovene vychválený do neba, aj keď samotný autor by dal prednosť asi peklu. V každom prípade priaznivci blackmetalu si prídu na svoje.

 

K novému albumu patrí, samozrejme, aj turné, ktoré začína 23. januára a bude naprieč Európou, USA a Kanadou. K nám budú hrať najbližšie 4. februára v Prahe a 15. februára vo Viedni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *