90% nezávislých koncertných miest neprežije kvôli pandémii, tvrdí výskum

Kvôli tomu, že sa zrušilo množstvo koncertov, stovky nezávislých koncertných miest sa sformovali pod zoskupenie NIVA (National Independent Venue Association). Je to spôsob, ktorým sa tlačí na vládnych úradníkov, aby pomohli nezávislým koncertným akciám.
Nový výskum NIVA odhalil, že 2000 nezávislých koncertných miest z každého štátu v Amerike bude v priebehu nasledujúcich mesiacov zatvorených bez podpory vlády.

Zároveň dodávajú, že súčasný vládny program na požičanie peňazí na vyplatenie robotníkov a odpustenie dlhu „nevyrieši túto krízu.“

 

NIVA ozrejmuje problémy:

1. Nezávislé koncertné miesta boli prvé zatvorené a budú posledné, ktoré sa znovu otvoria.

2. Koncertné miesta majú nulové príjmy, ale pohľadávky ako nájom, účty, pôžičky, dane a poistenie pokračujú.

3. Nemáme žiadnu prácu pre našich zamestnancov v blízkej budúcnosti.

4. Vyradenie koncertných akcii je neurčité a pretrvá pravdepodobne až do roku 2021.


5. Možnosť otvorenia pre čiastočnú kapacitu nie je ekonomicky uskutočniteľné. Prenájmy, mzdy, dane, poistenie a plat umelcom nestačia na to, aby tieto náklady vykryla čiastočná prevádzka.

6. Vzhľadom na medzinárodné akcie väčšiny koncertných šnúr, náš priemysel sa úplne neuzdraví, ak nebude otvorený na stopercentnú kapacitu.

Nielen organizátori akcií, umelci, ktorí na nich vystupujú, ale i fanúšikovia radi chodia na koncerty. Takýmito akciami sa podporuje aj cestovný ruch, čo je ďalšou ekonomicky výhodnou zložkou pre množstvo krajín. Netýka sa to len USA. NIVA dodala, že 75% príjmu umelcov tvoria živé vystúpenia.


Použité zdroje:
https://metalinjection.net/its-just-business/90-of-independent-music-venues-wont-survive-the-pandemic-according-to-new-survey

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *