80’s Rock party vol.2 alebo krst nového EP Friday Whiskey vo veľkom štýle

Glamrockoví nadšenci a celkovo blázni do rocku a metalu osemdesiatok, poriadne nastražte uši. Vrany krákajú a havrany… no robia, čo havrany zvyčajne robia a klebetia v hudobnom podsvetí o poriadne hlučnej párty, ktorú chystajú FRIDAY WHISKEY spolu s JANESESSION a WILD PEOPLE.

Miestom činu akcie na počesť krstu nového EP Hard Night od Friday Whiskey bude bratislavský klub British Rock Stars. A divoká noc vypukne už tento piatok, 19. februára. Tešiť sa treba na glam rock v podaní Friday Whiskey, rock n‘ roll od Janesession a poctivý rock so sebou prinesú aj mladí Wild People.

 

Friday Whiskey netreba predstavovať. Patria k šťastlivcom, ktorí sa ocitli vo finále Rockovej maturity. Zároveň držia pri živote ducha glam rocku, čo niektorí už dávno nechali na Lovcov duchov, dnes silnejšie, výraznejšie štýly, aby ho vyhnali niekde do záhrobia. A preto je táto päťčlenná kapela lahôdkou pre všetkých rockovo-metalových gurmánov.

Janesession je zostava vedená pôvabnou frontmankou, pod ktorej vedením nájdete ďalších troch členov. Na pódiách to roztáčajú svojou kombináciou moderného metalu, hard rocku z 80. rokov, glam rocku, punk rocku a groove metalu už od roku 2003. Ich konto zdobí päť albumov s tým, že šiesty je na ceste. Zaujímavosťou je ich spolupráca s mnohými zahraničnými zvučnými menami ako napríklad Judas Priest či White Lion.

Wild People sú Nitrania hrajúci hlavne cover verzie z repertoárov populárnych interpretov (napríklad Foo Fighters, Deep Purple, Team, U2, Bon Jovi, I.M.T. Smile, Judas Priest, Horkýže Slíže, Van Halen…). Zatiaľ sa len rozbiehajú, ale mladej päťčlennej zostave sa pomerne darí.

Vstupné na podujatie je v troch úrovniach. Dve eurá zaplatíte, keď prídete tak, akoby ste vykradli šatník aspoň Lexximu Foxxovi zo Steel Panther. Pokiaľ ale na také niečo nie ste, potom vás vstup vyjde štyri eurá. No a v prípade, že budete mať chuť vlastniť nové EP Friday Whiskey, zaplatíte šesť eur a dostanete ho pri vstupe. Teda pokiaľ stihnete prísť na miesto, kým sa neminie.

 

Ak sa radi vyskáčete v štýle zlatých osemdesiatok, potom si túto show nenechajte prekĺznuť pomedzi prsty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *