30. výročie oslávi Rage v Bratislave!

Power metalové trio Rage príde do Bratislavy, aby spolu s fanúšikmi oslávili 30 rokov pôsobenia na hudobnej scéne. 

RAGE patrí k projektom, ktoré úspešne fungujú dodnes aj napriek početným personálnym zmenám, ktoré ku kapelám akosi patria. Okolo speváka Petra „Peavyho“ Wagnera sa vystriedali bubenícke esá Mike Terrana (Tarja, Yngwie Malmsteen, Tony Macalpine) či Jörg Michael (Saxon, Grave Digger, Stratovarius, Runnig Wild), a gitaristi Manni Schmidt (Grave Digger) a súčasný virtuóz Viktor Smolski.

Aktuálna zostava vyzerá takto:
Peter Peavy Wagner – basa, spev, Viktor  Smolski – gitara, André Hilgers – bicie

Do medzinárodných hudobných vôd Rage preplávali albumom „Trapped!“ v roku 1992. Súčasťou histórie je aj album „Lingua Mortis“ nahrávaný s klasickým orchestrom a aranžovaný v štýle klasickej hudby prelínanej metalom. Spomeňme, že ich slávnejší kolegovia Metallica či Scorpions prišli s podobnými projektmi až neskôr!

Trojica muzikantov z Nemecka má na konte viac ako 20 štúdiových albumov plus kompilácie, koncertné záznamy, a preto bude zrejme problém vybrať reprezentatívny prierez kariérou, poskladať zaujímavý set list a nehrať pritom do rána bieleho.  

30. výročie oslávi Rage v Bratislave!

Turné venované 30. narodeninám ponúkne špeciálnu šou každému milovníkovi kapely či žánru. Rage si sviečky na torte sfúknu 12. októbra v bratislavskom Randal Clube a kapela sľúbila, že prinesie aj špeciálneho hosťa. Kto to je? Dozviete sa až počas koncertu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *