3 v 1 v Prešove: gothic, power aj heavy

Ešte donedávna platilo, že ak ste si chceli v Prešove vyraziť na metalový koncert, tak jedine na extrémne žánre ako black, death alebo core. Pomaly, ale isto sa však situácia mení k lepšiemu aj pre fanúšikov jemnejších odnoží. Skvelú možnosť presvedčiť sa o tom (a zároveň podporiť domácu scénu) budeme mať 30. septembra vo Wave klube, kde svoj kumšt predvedú hneď tri slovenské kapely hrajúce melodický metal.

 

Z Martina pricestujú do metropoly Šariša heavy/powermetaloví EUFORY. Ich štúdiová prvotina s názvom Flying Island Eufory (2015) zanechala skvelý dojem a aj vďaka nemu sa dostali do širokého povedomia nielen slovenskej metalovej verejnosti. Kapela si zahrala na najväčších festivaloch vrátane Topfestu, Masters Of Rock alebo Turiec Festu a neúnavne koncertuje aj naďalej po celom Česku aj Slovensku. Dáma a páni popritom stíhajú usilovne pracovať na nástupcovi debutu a zopár noviniek zrejme zaznie aj v Prešove. Bude to jazda, ako sa patrí!

Sabinovskú legendu GLOOM ani netreba predstavovať, ale pre poriadok: Po výnimočnom debute Nostalgia z roku 2006 a následnom rozpade sa po mnohých peripetiách vrátila partia okolo bubeníka Rada „Jussyho“ Priputena ešte silnejšia než kedykoľvek predtým. Album Catharsis vydaný pod hlavičkou Metal Age Productions znesie najprísnejšie kritéria svetovej nahrávky gotického rocku/metalu v duchu HIM alebo TO/DIE/FOR. Kapela po vrelom prijatí comebackovej fošne nezaspala na vavrínoch a usilovne rozsieva svoju melancholickú hudbu po kluboch aj festivaloch. Inak tomu nebude ani vo Wave klube.

Tretími do partie budú mladé pušky THUNDERBELL z Košíc. Ich oldschoolovo poňatý heavy metal je obohatený aj o prvky z iných melodických žánrov a fanúšikovia Manowar či Iron Maiden si istotne prídu na svoje. Kapela zatiaľ zbiera skúsenosti po kluboch východu republiky a zaručene prispeje k skvelej atmosfére aj v posledný septembrový deň v Prešove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *