24 hodín zo života mladej ženy na konceptuálnom albume Hoof Krikov

HOOF KRIKOV, kapela zo Žiliny, má za sebou krst debutového albumu a hneď aj konceptuálneho albumu Poď si po mňa. V Klube Kolečko sa krstilo na konci júla červeným vínom, ktoré malo symbolizovať krvavé súvislosti príbehu nahrávky.

 

Poď si po mňa má v úvode hovorené slovo, čím sa odlišuje od väčšiny albumov. „Príbeh sme chceli od začiatku. Zdal sa nám to dobrý spôsob ako sa viac priblížiť k poslucháčovi a s nadhľadom sa pozrieť na súčasný svet. Každá naša skladba vzniká z nejakého pocitu či udalosti. Keď máte takéto skladby zo skutočného života, pomerne ľahko z nich poskladáte dej. Na internete nie je vôbec ľahké nájsť podobný slovenský album s príbehom. To nás prekvapilo, ale aj potešilo – radi robíme nové veci,“ vysvetľuje gitarista Tono výber konceptu príbehu.

 

Dopĺňa ho spevák Ondrej: „Ako to pri takýchto albumoch býva, príbeh sme dotvárali aj pomocou hovoreného slova a zvukov medzi jednotlivými skladbami. V podstate ide o 24 hodín v živote mladej ženy. Sú to zlomové chvíle jej života plné udalostí a emócii, ktoré intenzívne prežíva. Asi každý pozná podobné dni, po ktorých máme pocit, že trvali dvakrát dlhšie. Všetko sa skončí tragicky a skladba Masovka to celkom výstižne ilustruje. Zaujímavé je, že táto skladba je duet dvoch osobností vo vnútri schizofrenika Je to vlastne schizofrenický duet, možno aj prvý na svete.“

 

Album je na webe kapely prvé dni od vydania dostupný zadarmo.

24 hodín zo života mladej ženy na konceptuálnom albume Hoof Krikov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *