10 krokov ako rozmlátiť gitaru

Je známa vec, že počas poriadneho rockového koncertu by mal človek zažiť nasledovné momenty:

 • tlačenicu pri vstupe do areálu koncertu,
 • beh na plochu pred pódiom, aby si zabezpežil čo najlepší výhľad,
 • vidieť aspoň jedny nahé kozy nadšenej fanúšičky sediacej na niekoho ramenách,
 • na pódiu vidieť show, ktorá končí totálne vyčerpanou kapelou a minimálne jednou rozbitou gitarou.

Prinášame vám návod, ako rozbiť gitaru v desiatich krokoch. Gitaristi rockových skupín čítajte, trénujte a potom zabávajte svoje publikum.

 1. Buď rocker. Pokiaľ nebudeš a roztlčieš gramec, kostolný organ alebo lesný roh, nemuselo by to tvoje obecenstvo oceniť, ako sa žiada.
 2. Nauč sa hrať. Lepšie to vyzerá, ak roztrieskaš nástroj počas hry, ako by si tam mal/a iba postávať a na signál sa pustíš do toho.
 3. Vyhliadni si nástroj zo svojej zbierky, ktorý padne za obeť. Chceme to robiť naplno, čiže tak, že to už ani svätý epoxid nedá dokopy.
 4. Nikomu o svojom čine dopredu nič nehovor. Aby to bola nečakaná pecka.
 5. S kapelou, na ktorú sa viaže bod 2. aj 4. si vyber Ultra Groove Rhytmic (UGR) song/pasáž. Tento bod je druhý najdôležitejší. UGR je vec, ktorá v rytme rozkýve aj pokladníka pri vstupe a ktorú dáte na záver setlistu. Ale nie ako prídavok. Chceš to spraviť v momente, kedy je obecenstvo na vrchole. Prídavok vtedy vynechajte a ten dojem bude trváááá . . . .áť.
 6. Dohodni si s kapelou priestor a čas na koncert. Tu s priestorom ale neplatí, čím väčší, tým lepší. Pokiaľ s bodmi 2. a 5. nevypredávaš štadióny, zostáva ti klubová akcia, ktorá má plus v tom, že ľudia sa skôr dostanú do tranzu, lebo budú bližšie k odlietajúcim trieskam a snímačom.
 7. Počas UGR si ty pánom. Sám si zvolíš najlepší moment. A ten bude o tebe.
 8. NEODPÁJAJ KÁBEL z bedne ani z gitary. Pokiaľ máš vysielačku, tak pohoda, inak použi dlhý kábel, aby si sa nebál o aparát.
 9. A . . . Ideš.
 10. Zopár kúskov toho, čo zostalo, rozdaj ľuďom pod pódiom.

 

Ako to vyzerá v praxi

https://youtube.com/watch?v=zRsH8g4wtUM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *