Nezameniteľný a jedinečný hlas Chestera Benningtona je spätý s kapelou LINKIN PARK. Len málokto ale vie, že jeho prvým hudobným počinom bola kapela GREY DAZE. Ich počiatočné a jediné dva albumy Wake MeNo Sun Today akosi „zapadli prachom“, a tak sa Chester naplno venoval LP. Tesne pred jeho skonaním sa členovia tohto starého a zabudnutého projektu stretli, aby sa k skladbám vrátili, prepracovali ich a znovu nahrali. Žiaľ, z týchto plánov po jeho samovražde zostali na čas len smutné srdcia a nedokončený projekt.

Po čase však zvyšná trojica hudobníkov kapely, konkrétne bubeník Sean Dowdell a gitaristi Mace Beyers/Cristin Davis, mohla pôvodnú myšlienku dokončiť aj s podporou Beninngtonovej vdovy Talindy a jeho rodiny. Čoskoro tak vyjde celý album Amends s jedenástimi skladbami, na ktorých budete môcť opäť počuť Chesterov hlas. Prvou zverejnenou skladbou z nahrávky bola What's in the Eye, o ktorej text sa postarali práve Bennington a Dowdell a venuje sa tragickej smrti priateľa pri autonehode, ktorého skon prišiel príliš skoro.


spustiť videospustiť video

Otvorený list kapely o ich zámeroch s projektom: „Vo februári 2017 sme začali júnové nahrávanie, Chester a Sean oznámili reunion s plánovanými živými vystúpeniami cez jeseň toho roku. Žiaľ, to sa, ako všetci vieme, nestalo. Chceli sme naplniť Chesterov sen, aby sa hudba GREY DAZE dostala k ľuďom v takej kvalite, akú si predstavoval. Dúfame, že je na nás, rovnako ako vy, pyšný“.

Druhou zverejnenou piesňou z albumu je Sickness, ktorá fanúšikom môže pripomínať obdobie albumov Hybrid TheoryMeteora od LINKIN PARK – jemná elektronika, ťahavé a pomalé gitarové riffy, silný spevavý refrén aj text tematicky sediaci práve do albumu Meteora. Video pre Sickness je založené na skutočných udalostiach, keď mal Bennington 15 rokov. Dowdell sa o ňom rozpovedal: „V škole bol šikanovaný a raz naozaj poriadne dostal. V ten deň som na seba zobral rolu ochrancu a akoby postavy staršieho brata pre Chestera, čo vydržalo odvtedy až do jeho smrti, dokonca aj po tom“.

spustiť videospustiť video

Na albume sa podieľali aj zvučné mená hudobníkov ako Brian „Head“ Welch a James „Munky“ Shaffer (KORN), Paige Hamilton (HELMET), Jasen Rauch (BREAKING BENJAMIN), Ryan Shuck (ORGY), Chris Traynor (BUSH, ORANGE 9MM).

Zaujímavosť na záver: Hlas Chestera Benningtona sa objavil post mortem aj v skladbe Cross Off z albumu Anesthetic od Marka Mortona.

Tracklist albumu Amends:
1. Sickness
2. Sometimes
3. What's In The Eye
4. The Syndrome
5. In Time
6. Just Like Heroine
7. B12
8. Soul Song
9. Morei Sky
10. She Shines
11. Shouting Out

Použité zdroje:
revolvermag.com