Melodická a invenčná – tak to je ChELSEA. Nie tá futbalová, ale táto punková. S ich hudbou sa dostanete do útrob Punk 77 – melodickej odnoži punkrockovej kultúry, ktorá sa viac stýkala s The Ramones než s The Exploited. Vedúcou osobnosťou kapely je Gene October, ktorý ju riadi a zháňa do nej spoluhráčov. A to doslova.

 

Počas viac ako štyridsaťročnej kariéry vystriedal desiatky spoluhráčov, ktorých dokázal hoci len na chvíľu nadchnúť na živé hranie.  Málokto si dnes už spomenie, že u neho začínal aj slávny rebel Billy Idol. To, že berie hudbu s nadhľadom, dokázal na obale albumu Traitor´s Gate, na ktorom je hlava B. Idola napichnutá na kôl a hanlivo znázornené aj ďalšie slávne rock n‘ rollové idoly.

 

Gene nahneval aj Gregoryho Pecka počas komparzu k filmu Omen. Zdá sa, že ako celoživotný rebel je nenapraviteľný. Sme zvedaví, aké huncútstva si nechá na koncert 25. septembra v bratislavskom Randali.

 

Chelsea sa nikdy nestala veľkou kapelou ako The Clash, Sex Pistols či The Police, ktorá im robila aj predskokanov na jednom turné. Im však klubová scéna vyhovuje. Pre Geneho je to priestor pre živú komunikáciu. Punk podľa neho patrí do klubov a nie na štadióny. Zároveň však punk nevníma iba v žánrových limitoch. Výsledkom týchto snách boli albumy Original Sinners, Rocks OffUnderwraps z 80. rokov, na ktorých sa viac experimentovalo s formou a zvukom. Útlm v nahrávaní prestal pred pár rokmi, kedy vydali Saturday Night Sunday Morning (2015) a Mission Impossible (2017).


spustiť videospustiť video