Kapela VANAHEIM zbiera skúsenosti a úspechy predovšetkým vo východočeských končinách, a to už 5 rokov.

V roku 2020 dala kapela dohromady materiál na nový album, ale medzitým musela riešiť personálne zmeny. Po vážnom úraze a nemožnosti koncertovania skončil spevák Radek a namiesto neho prišiel Miloš Koblmuller. Ten naspieval EP Křížem proti meči, ktoré vyšlo v auguste a udávalo nový smer celej vikingskej smečke. Tvoria ho tri skladby - Křížem proti meči, Uctívači zla a Elizabeth - ktoré boli nahraté v júni tento rok v štúdiu Benas. Titulná skladba Křížem proti meči, ku ktorej bol natočený aj videoklip, vystihuje podstatu a nové smerovanie kapely VANAHEIM. Po textovej stránke je hlavnou inšpiráciou severská mytológia v spojení s rock/metalovou hudbou.


Zaujímavosťou pri skladbe Uctívači zla je, že jej pôvod siaha až do 90. rokov minulého storočia. Následne bola tento rok aktualizovaná a natočená s novým zvukom.

Elizabeth je baladická pomalá vec, ktorá ako jediná na budúcom CD (bude obsahovať všetky 3 skladby) nie je naspievaná spevákom Milošom Koblmullerom, ale gitaristom Martinom Drobným. Ide o jeho osobnú pocitovú pieseň, ktorá bude použitá ako bonusový track na CD, ktoré vyjde v roku 2021.

Aktuálna zostava VANAHEIM:

Miloš Koblmuller - spev
Martin Drobný - gitara
Radek Hladík - basa
Libor Král - bicie

spustiť videospustiť video