Zrejme si spomínate na nepríjemný decembrový incident gitaristu CANNIBAL CORPSE Pata O'Briena, kedy sa vlámal k susedom a nožom zaútočil na privolaných policajtov, zatiaľ čo jeho prenajatý dom zhorel do tla. Aj keď sa z väzby dostal von na kauciu, na nadchádzajúcom turné svojho chlebodarcu s názvom Decibel Magazine Tour ani na koncertoch s Amon Amarth, Lamb Of God a Slayer sa nezúčastní.

 

Na jeho miesto nastúpi priam hviezdna náhrada v osobe Erika Rutana (Hate Eternal, ex-Morbid Angel), ktorý je v súčasnej dobe aj uznávaným producentom prevažne deathmetalových kapiel. O tom, že je to skutočne vyhľadávané meno na poli smrtiaceho kovu, svedčí aj spolupráca s takými spolkami ako Belphegor, Annotations Of An Autopsy, Goatwhore, Devourment či Krisiun. Ostatne, štyri záseky (Kill, Evisceration Plague, Torture a najnovší Red Before Black) floridských kanibalov produkoval práve Rutan.


Cannibal Corpse oznamujú, že Erik Rutan zastúpi ako gitarista Pata O'Briena z dôvodu O'Brienových osobných problémov. [...] Nebude to prvýkrát, čo tieto deathmetalové sily spolupracujú. Rutan je výnimočne vhodne vybavený na to, aby sa roly zhostil. Je to jeden z najuznávanejších gitaristov death metalu a je známy najmä z doby pôsobenia v Morbid Angel – ktorí sú spoločnými headlinermi Decibel Tour spolu s Cannibal Corpse.“

 

Minulý mesiac vydala kapela aj stanovisko ohľadom O'Briena. Informovali v ňom, že dostáva „potrebnú pomoc“, zatiaľ čo Deana Mazurkiewicz, manželka bubeníka Paula, spustila crowdfundingovú kampaň pre Pata, keďže ten pri požiari prišiel o všetok majetok.


Použité zdroje:
loudersound.com
Foto: cannibalcorpse.net, metal-archives.com