Keď už počasie nesrandovalo a väčšina ľudí bola rozbitá po deathmetalovom festivale, v bratislavskom British Rock Stars sa 22. októbra aj tak poriadne zabávalo. Síce v komornej atmosfére, ale stálo to za to. A kto sem neprišiel, môže rozhodne len a len ľutovať.

 

Večer začala mladá luxemburská štvorica FUSION BOMB, ktorá, bohužiaľ, hrala iba pre niekoľkých statočných. Napriek tomu to poriadne rozbalili. Britishom sa šírila prvá thrashová tlaková vlna, ktorá nemilosrdne valcovala hŕstku prítomných. Fusion Bomb sa tak stali veľmi príjemným prvým chodom predostretej večere toho dňa.


Ako druhí prišli na rad dánski IMPALERS. Chalanov už mnoho našincov pozná, keďže minulý rok vystúpili na našom území hneď v niekoľkých mestách a tento sme si ich mohli pred Bratislavou vychutnať v Košiciach. A nič sa nezmenilo okrem repertoára, pretože v septembri vydali nový album, z ktorého odznelo niekoľko skladieb, napríklad aj výborná Color Me White. Setlist však bol kombináciou osvedčených peciek, ako sú Prepare For War či Megalodon.

 

Pravda, chalanom sa ušiel iba tridsaťminútový set, počas ktorého teda nemali veľmi šancu stihnúť toho veľa. Napriek tomu postavili zo stoličiek všetkých prítomných. Svoje poriadne dynamické vystúpenie plné headbangovania ukončili netypicky dvomi skladbami od Iron Maiden, ktoré venovali svojim kolegom z Fusion Bomb.

Záver večera patril brazílskej formácii PAURA. Ale ani oni sa nedočkali obrovského bujarého davu. Nič si však z toho nerobili a dostatok priestoru pod pódiom spevák využil po svojom. Nezdržiaval sa pri ostatných členoch kapely, naopak, zoskočil dolu z pódia a radšej sa držal bližšie k ľuďom, s ktorými si hocikedy počas koncertu tľapol alebo zamával takým, čo sa zdržiavali na chodbe pri bare.

 

Celkovo išlo o veľmi vydarený večer, ktorý bol hotovou lahôdkou pre všetkých milovníkov thrash metalu. Je iba škoda, že tam zavítalo tak málo ľudí a kapely si väčšinou zahrali vzájomne pre seba ako niekde na nácviku v skúšobni. No toto im nepokazilo náladu a rozhodne to nesklamalo hŕstku prítomných fanúšikov, ktorí si všetky zoskupenia naplno užili.