Apríl je mesiac bláznovstiev a zábavy. Nie je vhodnejší čas na koncert kapiel ATTILA a HOLLYWOOD UNDEAD. Po vydarených koncertoch naprieč Európou sa 6. apríla dočkala aj Bratislava. Miesto stretnutia: Refinery Gallery.


Aj napriek tomu, že Refinery Gallery sa nachádza až pri Slovnafte, hodnotím výber miesta na výbornú. Veľký priestor bol skvelý a zvládol aj nápor ľudí, ktorých rad sa ťahal pred vstupom poriadne ďaleko. Všetko však išlo takmer podľa plánu a Attilu, ktorá začínala iba o štvrť hodinu neskôr, stihol každý fanúšik. Popravde, o tejto kapele som veľa nepočul a o to väčšie prekvapenie pre mňa bola. Takto má, prosím pekne, vyzerať predkapela. Energická šou, perfektný zvuk a komunikácia s publikom. Kapela kombinuje prvky nu-metalu, rapu a metalcore a dohromady to tvorí skvelú kombináciu, ktorá sa dostatočne nedá opísať. Napríklad spevákov hlas v polohe a lá zmutovaný chipmunkovia bol (aspoň pre mňa) veľmi jedinečný. Treba to zažiť, takže keď nabudúce uvidíte Attilu niekde na blízku, neváhajte. Mimochodom ich klip sa objavil v našom seriáli o najhorších metalových klipoch. Ale nedajte sa tým odradiť, klipy na koncertoch nepúšťajú.

 

Po skončení Attily bol čas na pivo za dve eurá. Možno som jediný, ale myslím si, že pýtať dve eurá za pivo či malú minerálku je hnusné zdieranie. Pokiaľ chcete zabrániť, aby si ľudia nepriniesli vlastný alkohol, týmto smerom cesta určite nevedie. Ale nie som špecialista na marketing, to je len taká malá kritika smädného fanúšika. Prvé zvuky a ladenie nástrojov nás upozornili na to, že je najvhodnejší čas nájsť si skvelé miesto s výhľadom na pódium. Treba vyberať veľmi opatrne, lebo môžete natrafiť na nie príliš populárne typy fanúšikov. Nakoniec som našiel vhodné miesto a netrpezlivo čakal na začiatok. Hollywood začali svoj set piesňou Usual Suspects. Vo veľkom štýle začali a latku sa im podarilo držať počas celého koncertu. Piesne z nového albumu Day Of The Dead ako Gravity, ale aj staré známe hity, napríklad Bullet, ľudí bavili a refrény spolu s kapelou spievali takmer na každú pieseň. Prekvapili aj coververziou hitov od White Stripes Seven Nation Army a Du Hast od Rammstein. Na song Comin' In Hot si pozvali chlapíka z publika, ktorý si s nimi zahral na base. Chalan si evidentne svojich 5 minút slávy užil a bavil sa na pódiu, akoby bol členom kapely.

spustiť videospustiť video

Po piesni Day Of The Dead  sa kapela rozlúčila a zmizla z pódia. Samozrejme, po krátkej pauze sa vrátili Bratislave zahrať dva svoje najznámejšie hity Hear Me NowEverywhere I Go. Aj po skončení koncertu si dav pri odchode spieval poslednú zmieňovanú pesničku. Nedá mi nespomenúť nočnú MHD, z ktorej sa na jednu noc stal párty bus a týmto pozdravujem všetkých 1500 ľudí, ktorý sa v ňom viezli a spievali alebo sa o to aspoň pokúšali. Všetci boli vďační za skvelý koncert a dúfam, že podobných akcií bude v budúcnosti viac.

 

O fotky sa postarala Laura Schnierer.