Začiatkom apríla metalisti Beyond the Black predstavili nový singel "Golden Pariahs" z albumu Hørizøns, ktorý vydajú prostredníctvom Napalm Records 19. júna 2020.

Symbióza brutálnych bicích a veľkých vplyvov elektroniky prebúdza kvintesenciu zlatých vyvrheľov. Ich nový epos exploduje v opojnej fúzii výnimočných vokálov Jennifer Haben, presne načasovaných bicích a ďalších rozmanitostí členov kvinteta.

Hudba Beyond the Black stúpa so zvučnými, energeticky krutými a horkými prvkami. Intenzívny zvukový obraz je spojený so silným odkazom skladby a pripravuje sa na boj. Skupina dokazuje svoju všestrannú hudobnú identitu a ich žilami tečie moderná zmes melodického rocku a metalu.

Skladba "Golden Pariahs" je vysokonapäťová bomba a melodický hymnus pre všetkých smoliarov, ktorí chcú poraziť svojich vnútorných démonov.


spustiť videospustiť video

Jennifer Haben o novom albume hovorí:
"Keďže rok 2019 bol v našej kariére tým najúspešnejším, boli sme nadšení a netrpezliví, kedy sa budeme môcť vrátiť do štúdia a začať písať. Nielen, aby sme stačili tempu rýchleho diania v kapele od vydania posledného albumu, ale aj aby fanúšikovia videli a počuli výsledky tohto diania. Hørizøns je nepochybne albumom Beyond the Black, ale s toľkými novými vplyvmi jednotlivých členov, že jeho tvorba bola pre nás prechádzka po visutom lane. Máme pocit, že sa to podarilo, a to z neho robí skutočný album celej kapely. Bez chodenia okolo hurúcej kaše poviem, že sme na album hrdí a sme si istí, že je doteraz najlepším albumom skupiny."


Kvintet vedený frontmankou Jennifer odkrýva svoje neprekonateľné, diferencované spektrum symfonického a melodického rocku okoreneného metalom vo všetkých trinástich skladách. Album vás nakopne s ťažkou, no atmosférickou titulnou skladbou vypĺňajúcou celú škálu zvukových scén s krištáľovo čistým vokálom Jennifer Haben. Krásne a silné harmónie sa v skladbe Wounded Healer spájajú do rozprávania príbehov a silných vokálnych línií (feat. Elize Rhyde z Amaranthe). Tmavé podprahové groovy sa spájajú s harmonizujúcimi gitarovými líniami a vytvárajú víťazstvo "ľudskosti". V ďalšej skladbe "You Are Not Alone" dominujú elektronické vplyvy a symfonické husle. Atmosféricky tmavá tvrdosť Hørizøns vytvára štylistický oblúk nad výrazným melodickým rockom, ktorý v symbióze stretáva popový zvuk s krehkými, ale silnými úlomkami.

Zoznam skladieb

 1. Horizons
 2. Misery
 3. Wounded Healer (feat. Elize Ryd)
 4. Some Kind Of Monster
 5. Human
 6. Golden Pariahs
 7. Marching On
 8. You're Not Alone
 9. Out Of The Ashes
 10. Paralyzed
 11. Coming Home
 12. I Won't Surrender (Feat. Tina Guo)
 13. Welcome To My Wasteland 

Termíny koncertov

with Amaranthe
15.11.20  BE – Antwerp  Trix
20.11.20  FR – Paris / Elysée Montmartre
21.11.20  FR – Bordeaux / Rock School Barbey
22.11.20  ES – Barcelona / Razzmatazz II
23.11.20  ES – Madrid / Mon Live
25.11.20  FR – Lyon / Ninkasi Kao
01.12.20 IT – Milan / Live Club
02.12.20 CH – Lausanne / Metropole
04.12.20 HU – Budapest / Barba Negra
05.12.20 CZ – Zlín / MOR Café
08.12.20 PL – Warsaw / Progresja
13.12.20 NL – Utrecht / Trivoli Ronda
15.12.20 DK – Copenhagen / Amager Bio
16.12.20 NO – Oslo / Sentrum Scene
17.12.20 SE – Gothenburg / Pustervik
18.12.20 SE – Stockholm / Klubben Fryshuset