Za viac ako 30 rokov existencie sa AXXIS môžu pochváliť početnou diskografiou a prácou na sebe. Aj keď kapela zmenila názov vo svojich začiatkoch a ani túto legendu neobišla zmena zostavy, dokonca rozpad kapely, AXXIS sú tu s novým EP.

Virus of a Modern Time (2020) je kritikou súčasnej doby z hľadiska toho, že drancujeme prírodu, nevieme si vážiť to, čo máme a niektorí ľudia trpia nedostatkom, najmä hladom.
Hudobne chceli AXXIS nadviazať na úspech albumu Monster Hero (2018). Kapela mala v pláne vydať plnohodnotnú štúdiovku, ale nepriaznivá globálna situácia zapríčinila, že mohli vydať „len“ EP. 

Hudobný obsah Virus of a Modern Time pôvodne zložili členovia Bernhard Weiß and Harry Oellers pre divadelný projekt o Prometheovi. Prometheus Brain Project mal premiéru v Nemecku v roku 2007.

Klávesák Harry Oellers o Virus of a Modern Time: „Pôvodne sme mali v pláne vydať nový album, ale situácia, ktorou teraz všetci prechádzame, je špecifická, a tak sme si uvedomili, že pesničky, ktoré sme napísali v roku 2006, sa hodia aj na túto dobu. Preto sme sa spontánne rozhodli vydať digitálne EP.“


spustiť videospustiť video

Pohľad do histórie: Čo sa dialo predtým, ako vznikli AXXIS

Začiatkom 80. rokov existovala kapela ANVIL z nemeckého Lünen, ktorá intenzívne koncertovala vo svojom rodisku a jeho blízkom okolí.
Keď sa členovia ANVIL dozvedeli, že kapela s rovnakým menom funguje aj v Kanade, premenovali sa na AXIS.

Aby získali viac príležitostí na koncertovanie a vzrast úspechu, investovali peniaze do výroby dema v Dierks Studios v Collogne. Tam nahrali pesničky Hot Summer NightOut of the Nation.

AXIS koncertovali v roku 1984 na festivale Pop Am Rhein, kde zažili veľký úspech. V hľadisku vtedy sedel aj Walter Pietsch.

 


Začiatok...

V roku 1988 sa kapele podarilo podpísať zmluvu s EMI Electrola. Kapela zmenila meno z AXIS na AXXIS, a za týmto krokom vydali svoj debut Kingdom Of The Night (1989). Ten sa dobre uchytil po celom svete a právom sa zapísal ako najpredávanejší debutový album hardrockovej kapely v Nemecku koncom 80. rokov.

Živým vystúpením Access All Areas (1990) zaznamenali ďalší úspech.

 

 


Krok ďalej

Album The Big Thrill (1993) sa nahrával v New Yorku a pre AXXIS to bola prvá medzinárodná spolupráca.
V nasledujúcich rokoch kapela intenzívne koncertovala aj naďalej. Členovia najviac spomínajú na Japonsko, kde Bernhard Weiss a gitarista Walter Pietsch účinkovali ako duo akustických živých vystúpení, a tak vzniklo CD Profile.

Album Matters Of Survival (1995) sa tentokrát produkoval v Los Angeles


Naozajstná živá kapela

Spolu s významným producentom Keithom Olsenom (Fletwood Mac, Whitesnake, Foreigner, Scorpions) AXXIS lietali do Los Angeles, kde Olsen rozbiehal Goodnight L.A. Studio.
AXXIS vnímali seba predovšetkým ako kapelu vhodnú na živé vystúpenia. Medzi ich významné a masové podujatie môžeme zaradiť účinkovanie na Rock am Ring v rokoch 1994 a 1996.

AXXIS vydali ešte dva albumy Voodoo Vibes (1997) a Pure and Rough (1999). Potom sa začala písať história trochu ináč.
 


Nový začiatok

Po rozdelení s labelom EMI si dala kapela dva roky pauzu a v tom čase Walter Pietsch AXXIS nadobro opustil.

V roku 2000 sa Harry Oellers a Bernhard Weiß rozhodli znova začať. Založili vlastnú nahrávaciu spoločnosti Phonotraxx Publishing a v tom istom období začali skladať pesničky v ich novom štúdiu Soundworxx Studio. To bol prvý krok k nezávislosti!

V novej zostave AXXIS vydali comebackový album Back to the Kingdom (2002).


Použité zdroje:
https://www.axxis.de