AURI je hudobný projekt troch členov Nightwish - Tuomasa Holopainena a Troya Donockleyho a trio uzatvára Johanna Kurkela, ktorá je populárnou fínskou speváčkou a navyše i Tuomasovou manželkou.

Johanna projektu prepožičala svoj jedinečný hlas, kým Tuomas a multiinštrumentalista Troy Donockley pretavili svoje hudobné čary na rozličné nástroje.

Donockley v roku 2018 poskytol rozhovor, kde priblížil hudobnú charakteristiku a smerovanie AURI. Tuomas a Troy veľmi obdivovali Johanin hlas. „Bol som súčasťou jedného jej albumu ako hosťujúci muzikant. Tuomas potom zložil pesničku pre jej sólový album. Všetci traja sme si rýchlo uvedomili, že chceme hudobne spolu niečo tvoriť. Bolo zrejmé, že to nebude niečo ako Nightwish.“

Všetci traja cítili, že chcú tvoriť hudbu a podeliť sa s ňou s ostatnými. Blízke priateľstvo, podobné preferencie a postoje k životu len utvrdili ich hudobné smerovanie. Práca v takej veľkej kapele ako je Nightwish bola prvoradá kvôli záväzkom a plánom, preto sa AURI viackrát dostalo na druhú koľaj.

Donockely pri rozhovore s poľským novinárom prišli na charakteristiku AURI, ktorú uložili v priečinku celestial metal. „Je to druh nebeskej hudby. Má metalový náboj, ale bez elektrických gitár a basgitary.“

AURI dokončili prácu na druhom albume. Úsilie nadväzuje na rovnomennú debutovku, ktorá vyšla ešte v roku 2018 cez Nuclear Blast. Pilotným singlom bola ešte v roku 2011 pesnička Aphrodite Rising.
Momentálne nemajú AURI na vydavateľstvo také šťastie, ale ako samotní členovia tvrdia, bojujú ďalej.

Správu o dokončení druhej dosky priniesli muzikanti 16. októbra, kde pripojili fotku zo štúdia. Skalní fanúšikovia sa určite nevedia dočkať, čo z nového materiálu predstavia najbližšie.