AS I LAY DYING ohlásili plnohodnotný návrat na scénu s novým albumom. Vyjde 20. septembra a bude sa volať Shaped By Fire. Formácia k nemu zverejnila už tri videá ku skladbám My Own Grave, Redefined Shaped By Fire, ktoré naznačujú, ako bude znieť celý album. Vo vydavateľstve Nuclear Blast je už spustené aj predobjednávanie.

 

Páni z kapely sa k albumovej novinke vyjadrili: „Sme nesmierne vďační, že sme v najhorších okamihoch našej histórie našli pozitívne odhodlanie. Predchádzajúcou kapitolou našej cesty bola hlboká, prenikavá bolesť. Nasledujúce roky nás našli na rôznych cestách – to všetko pomaly viedlo k rastu, uzdraveniu a uzmiereniu. Spoločným cieľom As I Lay Dying je šíriť posolstvo nádeje pre všetkých prostredníctvom posilňujúcej hudby. Skláňame sa pred ohromnou podporou, ktorú sme doteraz dostali od našich rodín, priateľov a fanúšikov.“


Narážajú tým na väznenie speváka Tima Lambesisa, ktorý bol v roku 2014 odsúdený na 6 rokov väzenia za plánovanie vraždy svojej manželky. V chládku si však posedel len do decembra 2017. Pár mesiacov na to sa opäť pripojil ku kapele.

 

As I Lay Dying ďalej dodávajú: „Sme vďační Nuclear Blast za podporu a nadšenie a spoločne sa tešíme na to, ako vypustíme najlepšiu AILD dosku na svet.“ Zostava Tim – spev, Nick a Phil – gitara, Josh -basgitara a Jordan – bicie pripravila pre nový album 12 skladieb.

 

„Tešíme sa, že sa stretneme s našimi fanúšikmi na cestách počas turné po Latinskej Amerike, Európe a USA,“ netají sa kapela a českí a slovenskí fanúšikovia sa tešia, že zaradila do svojich ciest aj Prahu. Vo Fore Karlín zahrajú 4. októbra, teda len pár dní po vydaní albumu, spoločne s kapelami CHELSEA GRIN, UNEARTH a FIT FOR A KING.


spustiť videospustiť video