V piatok 16. novembra som si na chvíľku oddýchol od death metalu, predsa len treba zmenu a ešte riadna nádielka nás ho čakala. Tak som si odbehol na koncert kapiel ANTHOLOGY, RAVENHILL a WOLFARIAN.

 

Začiatok večera patril Wolfarian so svojou dávkou sympatického folk metalu. Úvodom setu vybehol na pódium ich gitarista Tonda Buček s nasadenou vlčou hlavou ako maskot ich bandy Vzhľadom k tomu, že vystupujú v deväťčlennom zložení gitara, basa, priečna flauta, viola, klávesy, bicie a dva vokály, bolo pódium pre nich dosť malé, ale zvládli to bravúrne. Dokonca si ich sympatická speváčka Hanka Hrubešová spolu s ich zvlčilým vokalistom Karlom Peltánom riadne zakrepčili.


Po nich nasledovali bratislavskí Ravenhill. Tí sa tešili najsilnejšej fanúšikovskej základni. Hlavne speváčka Romana, ktorá okrem príjemného vokálneho prejavu robila opičky smerom k svojim známym pod pódiom a doťahovala si ich, za čo oni na oplátku po nej vykrikovali: ,,Romana, si najsexi žena!“ a ako zlatý klinec jej skončila v náručí čiasi podprsenka. Herne sami seba označujú za melodických metalistov, ja som pobadal v ich prejave dve línie - folkovú, ktorú zastrešuje hlavne priečna flauta Andrey Dobrovodskej a čiastočne speváčkin vokál, a druhú líniu predstavoval vokalista Marián Kronauer, ktorý prináša zas prvky moderného metalu.

Poslední sa na pódium už dávno po polnoci dostávali Anthology. Túto kapelu som už dávno chcel vidieť, keďže ako ich sledujem, táto kapela ašpiruje na to, aby patrila medzi najvýraznejšie slovenské metalové kapely. Keby sa raz slovenské rádia rozhodli hrať aj inú ako komerčnú hudbu, tak práve ich štýl je cesta, ktorá by bola únosná aj pre širokú verejnosť bez toho, aby sa proti nim museli konať zádušné omše ako pri extrémnejších formách metalu.

 

Svoj set predviedli úplne profesionálne a dokázali udržať v klube dosť ľudí napriek tomu, že končili až niekedy o druhej ráno. Speváčka živo komunikovala s publikom. Niekoľkokrát sa snažila vyhecovať dav zakričaním: ,,Nepočujem vás!“ Žiaľ, pravda bola taká, že ani ju nebolo miestami počuť, čo bol celkový problém u každej jednej kapely, čo v tento večer vystúpila. Neviem, kde bol zvukár alebo čo má proti ženskému vokálu, ale svoju prácu si rozhodne nezastal.