Od momentu, ako kapela ALTER BRIDGE oznámila zrušenie všetkých koncertov na rok 2020, robí to, čo vie najlepšie - tvorí. Inšpiráciou k tomu bolo obzretie sa za live shows zo začiatku tohto roka - z nich kapela vybrala pár svojich obľúbených skladieb z posledného albumu Walk The Sky. A práve to priviedlo Mylesa Kennedyho, Marka Tremontiho, Briana Marshalla a Scotta Phillipsa k myšlienkam na nový štúdiový počin - skladbu Last Rites – ktorá bola napísaná, nahraná a skompletizovaná počas karantény súvisiacej s pandémiou koronavírusu. 

Finálna verzia Last Rites, spolu s live verziami Wouldn’t You Rather, Pay No Mind, Native Son, Godspeed, In the Deep a Dying Light budú tvoriť nové EP s názvom Walk The Sky 2.0, ktorého vydanie je na pláne 6. novembra cez Napalm Records.


Mimochodom, ALTER BRIDGE vydali aj nový singel z ich posledného albumu s názvom Native Son, ktorý už prekročil hranicu 5 miliónov vypočutí. Kapela sa pre to rozhodla vydať k skladbe animovaný video klip s použitím techniky stop-animation a origami, čo spolu vytvára unikátny vizuálny efekt. Za jeho vytvorením stojí uznávaný umelec Stefano Bertelli. Nebudeme Vám prezrádzať, o čom klip je, pozrite si ho nižšie v článku.

spustiť videospustiť video

Tracklist albumu Walk The Sky 2.0:

 1. Last Rites
 2. Wouldn’t You Rather (Live)
 3. Pay No Mind (Live)
 4. Native Son (Live)
 5. Godspeed (Live)
 6. In The Deep (Live)
 7. Dying Light (Live)


Walk The Sky 2.0 bude dostupný v nasledovných formátoch:

 • CD 
 • CD + tričko (iba v prípade, ak bude objednávka vytvorená cez Napalm Records)
 • Vinyl 
 • Žlto-čierny Vinyl (iba v prípade, ak bude objednávka vytvorená cez Napalm Records, dostupných bude iba 300 kusov)
 • 2-CD Earbook [+Walk The Sky(iba v prípade, ak bude objednávka vytvorená cez Napalm Records, dostupných bude iba 300 kusov)
 • Digitálny Album [+Walk The Sky]

ALTER BRIDGE prenikli na hudobnú scénu v roku 2004 s debutovým mega úspešným albumom One Day Remains. V roku 2007 prišiel album Blackbird, kde najväčšiu pozornosť získala skladba Blackbird, ktorej gitarové sólo bolo označené ako Najlepšie gitarové sólo všetkých čias v ankete časopisu Guitarist Magazine. Album ABIII vyšiel v roku 2010 a najúspešnejší z neho bol singel Isolation. V roku 2013 sa kapele podarilo získať 12. priečku v hitparáde Billboard Top 200 s albumom Fortress, ktorého sa predalo viac ako 30 000 kópií v prvom týždni. Okrem toho získal aj perfektné hodnotenia od Total Guitar, KERRANG!, Billboard, The Guardian, Loudwire, Ultimate Guitar atď. The Last Hero je album z roku 2016, ktorému sa podarilo dostať sa do prvej desiatky v ankete Top 10 album. Posledný album Walk The Sky sa v rebríčku Top Current Albums (Najlepšie Albumy Súčasnosti) dostal na prvé miesto.

ALTER BRIDGE sú:
Myles Kennedy – vokály, gitara
Mark Tremonti – gitara, vokály
Brian Marshall – basa
Scott Phillips – bicie