Skupinu ALPHA WOLF v súčasnosti tvoria Sabian Lynch, Scottie Simpson, Mitch Fogarty, John Arnold a Lochie Keogh. Vznikli v roku 2013 a na konte majú úspešný debutový album Mono (2017). V apríli tohto roku im vyšlo nové EP Fault. V našom rozhovore prezradili aj to, ako sa hudobne posunuli od vydania ich debutového albumu. 

 

S pár zmenami v zložení hráte spolu od roku 2013. Aký je príbeh skupiny Alpha Wolf? Ako ste sa dali dohromady? 

Skupina pôvodne vznikla v Tasmánii, na malom ostrove v blízkosti Austrálie. Hudobná scéna tam nie je veľmi rozvinutá, čiže je naozaj zložité preraziť. Strávili sme tam niekoľko rokov, no potom sme sa rozhodli presťahovať do Melbourne. V tom období sa aj zmenilo zloženie skupiny, absolvovali sme niekoľko turné, ktoré sme mali na svedomí my sami a zároveň vyšiel album Mono, ktorý nás posunul na úplne inú úroveň.

 

Váš debutový album Mono vyšiel v roku 2017. Počas prvého týždňa od vydania sa umiestnil v austrálskom rebríčku ARIA na 29. mieste a celkovo bol veľmi úspešný. Pracovali ste na tom albume celé štyri roky od založenia skupiny?

Album vznikol medzi rokmi 2015 a 2016 a trvalo to 12 mesiacov. Napísali sme veľa piesní, no uspokojili sme sa len s tými najlepšími. Vedeli sme, aký album chceme vytvoriť a doteraz sme pyšní na to, čo sa nám podarilo a kam sme sa vďaka tomu dostali.

 

Nový album Fault vyšiel 19. apríla tohto roku. Vypočula som si oba vaše albumy a napriek tomu, že ste si udržali úroveň, z novej nahrávky je cítiť hudobný posun. Čo ste sa naučili odkedy vyšiel prvý album Mono?

Ako tvrdí veľa kapiel, ide len o všeobecný rast a rozvoj hudobníkov. To, čo vás ovplyvňuje, sa mení s pribúdajúcim vekom a vy sa chcete posunúť a skúsiť veci, ktoré ste doteraz nikdy neskúsili. Pri albume Fault je to o našom prirodzenom posune. Nediskutovali sme o tom, kam chceme smerovať a jednoducho sme zobrali všetko, čo sme vložili do albumu Mono a posunuli to na ďalšiu úroveň. Tak to plánujeme robiť s našou hudbou aj v budúcnosti. Najdôležitejším je pre nás to, že si užívame hudbu a všetko, čo robíme ako skupina. 

 

Kto z hudobného priemyslu vás inšpiruje?

Ktokoľvek, kto robí to, čo miluje! Vidieť skupiny, ktoré začínajú z ničoho a vybudujú si meno, je vždy veľmi inšpirujúce. Nie je to však jednoduchá cesta ani by nikdy nemala byť. Existuje veľa umelcov, ktorí robia to, čo robíme my, no napriek tomu máme svojich fanúšikov a to nás núti posúvať sa vpred.

 

Čo je vaším najväčším cieľom?

Tvoriť a vydávať hudbu, ktorá inšpiruje novú generáciu fanúšikov tvrdej hudby. Zároveň však chceme vidieť veľa nových miest po celom svete. Tento rok uvidíme niekoľko nových krajín a dúfame, že to tak bude pokračovať naďalej.

 

Všetky vaše texty sú veľmi osobné. Kto ich píše?

Texty prichádzajú hlavne od Lochieho a Sabiana, no počas procesu písania sa na nich podieľame všetci. Tak si môžeme byť istí, že z textov vytvoríme to najlepšie, čo dokážeme.

 

Pamätáte si nejaké výnimočné momenty z turné?

Nezabudnuteľné pre nás bolo to, keď sme hrali na festivale Impericon v Leipzigu. Bol to náš najväčší koncert, aký sme kedy odohrali a snívali sme o tom odkedy sme boli tínedžeri. 

 

Chystáte sa pracovať na novom albume po tom, ako dokončíte turné?

Neustále tvoríme nové piesne a stále sme zaneprázdnení. Vždy, keď máme voľný čas, snažíme sa ho využiť na tvorbu hudby.

 

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Turné, turné a turné! Navštíviť veľa nových krajín a stále pracovať na novej hudbe. Nikdy nespomaliť vlak Alpha Wolf!


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Foto: alphawolfcvlt.bandcamp.com