Mať možnosť vidieť slovenskú raritu ALGOR, to nie je len tak, a preto sa oplati pre ich vystúpenie spraviť aj pár kilákov navyše. Z Považia si to 25. novembra zamierili na Liptov. Predskakovať im prišli ZHOR. V pomerne malom klube Riders v Liptovskom Mikuláši, kde je už pri pár desiatkach ľudí plnka, vystúpili obe tieto kapely.

 

Akcia mala plánovaný začiatok niekde medzi ôsmou a pol deviatou hodinou večernou. A tak aj bolo. Prví sa na pódium postavili Zhor. Priznám sa, že o tejto bande z Podolínca som doteraz veľa nepočul. O to príjemnejšie bolo prekvapenie. Kapela hrala len v trojčlennej formácii - bicie, basa a gitarista mal zároveň na starosti aj vokál a stíhal výborne obe. Hrali jednoducho, priamo surovo, ale výborne. Odzneli skladby v rodnom jazyku hlavne z dema ZROD, napríklad Schyza, Púť, Bôľa, Zrod, Zneužitia Plod a Grav i Ergo Corpus Animae MEAE. Už ako predskokani vyvolali riadnu melu, a tak sa, samozrejme, aj pridávalo. Na zaver odznela Antikrista.


Potom už prišli na rad Algor, pod pódium sa nahrnuli všetci možní aj ,,nemožní" fanúšikovia. Na pomerne malý klub sa ich teda nahrnulo celkom dosť. S každou pribúdajúcou skladbou sa mela pod pódiom zväčšovala. Až na záver to bolo celkom peklo. Fanúšikovia v podstate len reagovali na geniálny prejav kapely na pódiu. Kto to nezažil, môže ľutovať. Po koncerte som sa stretal len so samými pochvalnými rekciami ako napríklad: ,,Toto je najlepšia slovenská blackmetalová kapela!“.