Album In a Pallid Shadow je všetkým, z čoho by malo vyplynúť skutočné dobrodružstvo - epický boj medzi dobrom a zlom, krátky okamih neskutočnej až nadpozemskej krásy, desivá osobná dilema a niekoľko dobrých príbehov. Skupina si ide svoje s novým rytmickým krokom udávaným bubeníkom Danom Konopkom z OK GO, gitaristom Zachom Randallom a jeho gitarovým rukopisom, vokalistom Frankom Serafinom, ktorého vokálna drsnosť a dynamika sa spája s basovými linkami Leony Haywadorvej.

Podobne, ako v prípade predchádzajúceho albumu skupiny, je celý abum odetý do umeleckého diela - obalu od Travisa Smitha. Záverečné práce na masteringu boli zverené do rúk Dana Swanö a gitarové sóla si strihol Evan Hensley, ktorý nahral toľko vecí na album, že je prakticky už členom kapely.


Cesta kapely k tomuto albumu bola zámerne dlhá a hudba je teda lepšia. Ich prvé EP - In The Hands of Betrayer ukázalo, že kapela už klope na dvere heavy metalu a ich hudba znesie porovnania s kapelami ako Candlemass, Black Sabbath alebo My Dying Bride. V snahe o hudbu s ešte silnejším stiskom čelustí ich prvý dlhotrvajúci album The Others testuje ďalšie žánre - doom, prog and rock n’ roll. Celý čas mali vďaka osobným skúsenostiam jednotliví členovia dostatok munície pre nahratie druhého albumu.

 

Členovia skupiny:

Zach Randall - gitara
Leona Hayward - basová gitara
Frank Serafine - vokály

Hostia pri nahrávaní albumu:

Dan Konopka - bicie
Evan Hensley - gitarové sóla