Názov je veľmi dôležitý a to nielen z hľadiska marketingu. Ponúkame aspoň zopár zvučných mien, ktoré by neboli možno také zvučné a ani by možno neprerazili, keby nemali také zaujímavé názvy. Aj príbehy, ako k nim slávne kapely prišli, sú nevšedné a niekedy fakt stačí malá zhoda náhod.


Pink Floyd

Kedysi sa títo veteráni prezentovali pod názvom Tea Set. Ešte šťastie, že čoskoro zistili, že existuje ešte jedna kapela „čajovej súpravy“ a premenovali sa o čosi lepšie.
Bývalý člen Syd Barrett miloval blues a hlavne dvoch hudobníkov tohto žánru. Pink Anderson a Floyd Council majú teda na svedomí aj to, že ich krstné mená tvoria názov jednej z najpopulárnejších kapiel na svete.


Sepultura

Tento temný názov pochádza z portugalčiny ako označenie pre hrob. Aké poetické. Za príbehom slávnej brazílskej kapely sa skrýva skutočnosť, že Max Cavalera prišiel na názov, keď prekladal Dancing On Your Grave od Motorhead do portugalčiny.  


System of a Down

Keď sa štyria hráči rozhodovali pre meno, nechali sa inšpirovať básňou, ktorú napísal gitarista Doran Malakian Victims of a Down. Páčilo sa im to, ale basgitarista Shavo Odadjian podotkol, že slovíčko „victims“ nie je to pravé a tak ho zamenil za „system.“ Bolo to aj kvôli tomu, že „system“ začínal na rovnaké písmeno ako obľúbená kapela všetkých štyroch hudobníkov - Slayer.  


Pantera

Je ľahké predpokladať, že názov vznikol od slova „panther“ preloženého do španielčiny ako „pantera.“ Ale v skutočnosti stojí za menom auto gitaristu Dimebaga Darella.


Rolling Stones

Názov vznikol, keď sa po telefóne gitaristu pýtali na názov kapely. Brian Jones sa rýchlo poobzeral po izbe a uvidel nahrávku Rollin Stone od Muddy Waters. Zvyšok Rolling Stones miloval blues, takže s tým neboli žiadne problémy. 


Megadeth

Pôvodné slovo megadeath znamená jeden milión ľudských obetí, ktoré zahynuli príčinou jadrovej katastrofy. Prečo potom vypadlo písmeno „a“? Keď Dave Mustaine išiel s dlhým nosom domov z New Yorku autobusom, po tom, čo ho Metallica vyhodila zo svojich radov, napísal text. V tom mu padol do oka názov megadeath, ale keďže s týmto názvom už operovali Pink Floyd, tak jednoducho jedno písmeno vyčiarkol.


AC/DC

Je pomerne časté, že názov pre kapelu môže prísť za hlúpych okolností, ktoré ju však môžu robiť viac zaujímavou.

Angus & Malcom Young založili kapelu v roku 1973 zatiaľ bez názvu. Ich mladšia sestra pracovala na šijacom stroji. AC/DC znamená striedavý a jednosmerný prúd. Ich sestra si vždy myslela, že kapela je plná energie a podľa nej to tento názov vystihoval.  


Nirvana

Nikto sa nevyšplhal a neumiestnil tak rýchlo v rebríčkoch Rock´n´Rollovej siene slávy, ako to spravila Nirvana. Priniesli grunge masám, ale asi by sa im to nepodarilo bez takého názvu.
Pôvodne sa Nirvana volala Fecal Matter. S názvom prišiel Kurt Cobain. Keď už bola Nirvana slávna, frontmanovi Cobainovi sa tak úžasný názov nezdal. Nehovoriac o tom, že v čase svojej najväčšej slávy sa grungeová Nirvana súdila s rovnako nazvanou kapelou, ktorá toľko slávy nezožala.