Prvý letný deň je už za nami, ale aj bez toho sa kúpeme vo vlastnej šťave. Existovať bez vypotenia vlastnej váhy sa bude dať najbližšie dva mesiace už len večer. A aby ste sa pri tom nenudili, prichystali sme opäť program rockových a metalových podujatí.

 

23. jún - piatok

V Jahodníku pri Smoleniciach vás čaká ďalší ročník Family Fest Open Air. Počas dvoch dní zahrá 27 kapiel prevažne zo slovenskej a českej hard/metalcore, slam a metalovej scény. Ale prídu hostia aj z Rakúska či dokonca Mexika. O afterpárty sa postarajú v piatok MIYIA a v sobotu BARMAN HRAJ. Celý zoznam kapiel: ČAD, FROM OUR HANDS, BETON, RATS GET FAT, ESAZLESA, PILOT SEASON, BRIGHTER DAYS, LEGEND OF THE SUBMARINE, ABYSS ABOVE, BARBAR, ELDRIDGE, TRIBUTE TO FREEDOM, HERE COMES THE KRAKEN, SKYWALKER, RUTKA LASKIER, OUR STORIES, FISHFACE, GIVE EM BLOOD, NIKANDER, HOMES, LUTRA, PARAZIT, UPRISE FROM ASHES, HNUS UMIRAJICI, ASO-NAGA, HOMESICK.

 

Banskú Bystricu čaká tento víkend jej najväčší festival ROCKSCAPE. Za headlinerov sú tu pasovaní STROMBOLI a HORKÝŽE SLÍŽE. Program je rozdelený do troch dní. Piatkový večer pod názvom Pekelná Zahrievačka bude patriť najtvrdším kapelám zo Slovenska, ktoré tu vystúpia, a teda CASCABEL, FISHFACE, ACID FORCE, zahrá aj zo Švédska INCARNIT a na záver český KONFRONT. V sobotu a nedeľu sa môžete tešiť na známejšie komerčnejšie tváre ako HEĽENINE OČI, PARA, CHIKI LIKI TU-A, ale aj napríklad na našu rockovú stálicu Sveťa Korbeľa s jeho bandou SVEŤO KORBEĽ & PERSONÁL.

 

V Pezinku sa v rockovom klube s príhodným názvom Rockers na pódium postavia po tretíkrát motor punkáči PRIMITIVI, spolu s nimi vystúpia BALLSQUEZZER.

 

Devínskou Novou Vsou sa bude ozývať brechot besných psov. Na domáce pódium v Písek Pube sa chystajú po sto rokoch zbojníci CATASTROFY. Pripravte sa na riadny masaker a lietanie valašiek v malom klube. Ku zbojníkom sa na tejto akcii s názvom Devínskonovoveský Brechot pridajú BLIND RATTVISA. 

 

Pokiaľ máte radi recesiu, plytký humor spojený s detskými riekankami, obohatenými o infantilné satanské texty, tak je tu pre vás PENTAGRAMČEK, ktorí vystúpi po sedmich mesiacoch opäť v bratislavskom British Rock Stars.

 

V Randali v Bratislave ožije Nirvana vďaka revivalu BEFORE THE BLEACH, s ktorým zahrá kapela KONEČNÁ VERZIA po štyroch rokoch opäť v pôvodnej zostave.

 

Poriadnu akciu môžete zažiť aj na východe. V prešovskom Wave klube sa na vás chystajú finalisti Wacken metal battlu. Progresívni deathmetalisti MORNA, víťazi tejto súťaže, sa tešia na poriadnu klubovú akciu. Spolu s nimi prídu deathmetalisti FEEL A CURSE. Liptovskí nadupaní interpreti temného smrtiaceho kovu sa už tešia na všetkých návštevníkov. Podporu im prídu robiť domáci melodickí metalisti ETERNA.

 

24. jún - sobota

Sobotu otvoríme opäť kapelami MORNA  a FEEL A CURSE, ktorí sa z Prešova presunú kúsok na západ. V popradskom Rock Fabrick tu vystúpia spolu so sabinovskými gothicmetalistami GLOOM.

 

Posunieme sa prstom na mape opäť o niečo na západ. V mikulášskom Kolotočove sa chystá štvrté pokračovanie KOTERECFEST. Každoročne výťažok z akcie putuje na podporu odložených domácich miláčikov. Organizátormi sú domáca oi! punková kapela UNITY. Okrem nich sa môžete tešiť na punkáčov
TRI GROŠE, S.N.T., 50% PANNA a PUNKGEA. Zahraničným hosťom budú Oi!BRYGADA z Varšavy.

 

V Martine sa v Amfiteátri uskutoční tretí ročník Turiec Festu. Headlinerom tu budú českí ARAKAIN s Luciou Bílou. Okrem nich sa môžete tešiť v sobotu na kapely HEX, THE PARANOID, SLOBODNÁ EURÓPA, HELENINE OČI, BOD OMYLU, KARPINA, ROCK REUNION, MAD FREQUENCY či BEZPOCHÝB. Nedeľa bude patriť tvrdším kapelám na čele s ARAKAINOM a Luckou Bílou, okrem nich tu budú ANTHOLOGY, EUFORY a CALIBER X.

 

A najviac na západe bude EKOFEST. V Trnave v Kamennom Mlyne bude od poludnia až do noci pripravený hudobný program. Vystúpia tu FIDLICANTI, HASH, GRAEME MARK BAND, ZÓNA A,INE KAFÉ, HEĽENINE OČI, ktoré dokážu byť v jeden deň na troch festivaloch a podobne ťažké to budú mať aj HORKÝŽE SLÍŽE.

 

25. jún - nedeľa

V nedeľu vás čaká riadna nádielka hardcoreu. V bratislavskom Randali vystúpia TERROR z Los Angeles spolu s WINSDOM IN CHAINS.

 

V hlavnom meste to nebude jední zahraničná návšteva. V Aegon Aréne zahrajú PLACEBO a predskakovať im bude mladý umelec ADALBERT.