V Krakove aj vo Viedni. Presne v týchto mestách budete môcť v novembri vidieť jednu z najlepších súčasných rockových kapiel – Foo Fighters. V Poľsku zahrajú 9. novembra a v Rakúsku o dva dni neskôr – 11. novembra. Kým sa však vyberiete na ich koncert, prečítajte si pár faktov, ktoré ste o tejto kapele možno netušili.

Viete, že...

...názov Foo Fighters pochádza z výrazu, ktorým sa počas 2. sv. vojny označovali neidentifikovateľné lietajúce objekty, teda ufá?

...to, čo začalo ako vtip, je teraz realita? Ak niekto niekde zle povie alebo napíše názov kapely či mená jej členov, môže ho čakať súd. Väčšinou to však skončí len pri pokute 100 dolárov.


...frontman Dave Grohl žuje čerstvú mätu predtým, ako príde na pódium, aby sa mu nepokazil mikrofón? Tvrdí, že jeho mikrofón si zaslúži sviežu mätovú vôňu.

...Dave používal cenu Grammy na podopieranie dverí? Povedal, že bez toho by bol vo svojej spálni ako v pasci a mohla by ho celého zhltnúť. Grammy je teraz na polici a pri dverách ju vystriedala soška VMA.

...Dave má aj svoj obľúbený vtip? „Ako vieš, že pri dverách stojí bubeník? Nevie, kedy má vstúpiť.“

...bubeník Taylor Hawkins hral vo filme CBGB Iggyho Popa? 

spustiť videospustiť video

...skladba Let It Die je o Kurtovi Cobainovi a Courtney Love? „Je to pieseň napísaná o pocite bezmocnosti pri niekoho úmrtí. Videl som ľudí stratiť všetko kvôli drogám, žiaľu a smrti. Stalo sa to viac ako raz v mojom živote, ale najvýznamnejší je Kurt. A existuje v mojom živote veľa ľudí, na ktorých som bol naštvaný, ale najvýznamnejšia je Courtney. Takže je celkom zrejmé, že tieto súvislosti sa budú čas od času objavovať. Stále v tom však zostávam trochu tajnostkársky,“ povedal Grohl pre Rolling Stone.

...posledný album Sonic Highways sprevádzajú osmičky? Je to ôsmy album v poradí, nahrávaný v ôsmich štúdiách, v ôsmich krajinách, s ôsmimi skladbami v trackliste.

...Dave Grohl zobral svojou mamu na festival v deň jej narodenín, aby jej celý dav zaspieval Happy birthday?

...ďalších niekoľko zaujímavostí o kapele Foo Fighter nájdete v tomto videu?