Vianoce tento rok neoslávia 6. januára len pravoslávni, ale aj všetci nadšenci čierneho kovu. BATUSHKA, jeden z headlinerov tohtoročného Gothoomu, je späť. Na Slovensku sa objavia opäť na Troch Kráľov v Košiciach. Svoju Liturgiu prednesú v metalovom chráme Collosseum.

 

Ich vystúpenie sa nedá nazvať inak ako temná omša, plná ortodoxných prvkov a ikon, ktorú odslúži 7 temných popov v kutniach zdobených lebkami a obrátenými krížmi. Svoje kutne neskladajú počas celého vystúpenia, stretnúť alebo fotiť sa s nimi je takmer nemožné a svoju identitu si prísne strážia. Táto poľská kapela vznikla len v roku 2015, v tom istom roku v decembri vydali svoj album. Odvtedy môžeme sledovať ich raketové stúpanie na vrchol. Vidieť ich naživo je to, čo jednoducho musíte zažiť, je ťažké to aj opísať.


spustiť videospustiť video

Kým Európu brázdia v rámci svojho turné s Arkonou, u nás si zavolali na pomoc mikulášsku blackmetalovú kapelu DARKTIMES. Tí majú na konte zatiaľ len album Triumph Ov Chaos, ale na pódiách už počuť aj ich novinky, ktoré sa, dúfame, v dohľadnom čase pretransformujú do nového albumu. Bude zaujímavé vidieť Nar Akha, Nebbulusa, Namtara, Ossu a Pepheusa na pódiu s takou veľkou kapelou ako je Batushka. 

spustiť videospustiť video