Vo štvrtok, večer pred výročím Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, dostali východniarski metalisti parádny darček. Tvrdé a rýchle kopance do zadkov v podobe thrashmetalového trojlístka. TESTAMENT, ANNIHILATOR a DEATH ANGEL prišli poobíjať steny košického Collossea.

 

Klub zhruba pred mesiacom prešiel veľkými zmenami, došlo ku kompletnej prestavbe, zmenila sa poloha aj veľkosť pódia. Dnes už by Lordi neodmietli vstúpiť na stage, že je malý. Týmto ale prišlo aj ku zmenšeniu kapacity. Mám pocit, že organizátor na toto zabudol a predal 120% miest. Klub praskal vo švíkoch, nedalo sa nie že pohnúť. Ak by si človek cvrkol do gatí ani mláčka by pod ním nebola.

 

Ostatné, samozrejme, štandardne v tomto klube, naozaj na 100% vysokej úrovni. Aj napriek posunu začiatku o nejakých 15 minút, všetko bolo fajn. Zvuk fajn, pivko tieklo, stánok s merchom na poschodí, kam sa ale nedalo dostať pre totálne zaplnené schodisko. Kapely? Užívali si ďalšiu plnú sálu, komunikovali s publikom, burcovali. Klasické „Make some noise" zaznelo tuším iba raz, pretože to nebolo nutné.

 

V klube sa naozaj nedalo pohnúť, obtiažne to mali najmä fotografi. Z organizačného tímu bolo počuť, že keby sa dal predpokladať taký veľký záujem, dali by to do väčších priestorov. No na Slovensku človek nikdy nevie...