Bratislavskí rockeri z THE GANG sú opäť v plnej sile. Po ročnej pauze, ktorú spôsobil odchod frontmana, sa pozbierali a teraz idú na plný plyn. S novou speváčkou Dory nahrali 6 piesní, nakrútili 3 videoklipy a pripravujú aj nový album. O tom, ako prebiehalo hľadanie nového frontmana a čo pripravujú pre svojich fanúšikov, nám porozprávali v nasledujúcom rozhovore.

 

Nedávno ste zaznamenali dosť výrazne personálne zmeny v kapele. Ako sa na to pozeráte teraz s odstupom času?

Zdravíme všetkých rockových fanúšikov na stránke Rocker.sk. Tu je kapela The Gang z Bratislavy. Čo sa týka personálnych zmien, tak platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Po odchode nášho bývalého speváka na jar 2015 sme mali v kapele ťažké obdobie, ktoré trvalo skoro rok. Za ten čas sme vyskúšali množstvo adeptov na post frontmana, ale nikto z nich nespĺňal naše prísne kritériá. Hľadali sme nielen kvalitného vokalistu, ale aj človeka, ktorý bude vyznávať rovnakú hudobnú filozofiu a zapadne do partie. Pretože sme všetci ortodoxní rockeri, nájsť takúto osobu bolo mimoriadne ťažké. Našťastie sa naše cesty stretli s mladou talentovanou speváčkou Dory, ktorá nás úplne dostala svojím neskutočným hlasom. Napriek tomu, že má len 19 rokov, vyrástla na klasickej rockovej hudbe 60. a 70. rokov ako ostatní členovia kapely. Navyše, vďaka svojej mladosti priniesla do kapely nielen dravosť a energiu, ale aj vplyv moderných kapiel, takže náš výsledný zvuk je dnes aktuálny a bližší mladým rockovým poslucháčom.

 

Debutové EP s názvom Let It Rock ste nahrali ešte s vašim bývalým spevákom, ktorého v súčasnosti nahradila spomínaná speváčka Dory. V čom je iné mať na poste frontmana speváčku?

Je to veľká zmena, pretože celý pôvodný repertoár kapely bol vytvorený pre mužský spev. Väčšina klasických rockových kapiel, ktoré sú našimi vzormi, má mužský vokál a chvíľu nám trvalo, kým sme si našli svoj nový sound. Z výsledku sme však veľmi príjemne prekvapení a dnes už Dory predstavuje speváčku, ktorá na slovenskej hudobnej scéne nemá v našom žánri konkurenciu. Zvládla všetky náročné party, ktoré boli napísané pre bývalého speváka a v niektorých skladbách sme museli posunúť tóninu vyššie. Staré skladby preto znejú inak. Výsledný zvuk nás však okamžite inšpiroval k písaniu nových skladieb a Dory kapele dodala vďaka svojmu charakteristickému a nezameniteľnému hlasu jedinečný a rozpoznateľný sound.V novej zostave ste nahrali 6 nových skladieb, k piesňam Lost Friend, Rock N’ Rebels a Youre The One ste nakrútili aj videoklipy. Znamená to, že sa môžeme tešiť na nový album?

Nová zostava prežíva kreatívne obdobie a nahrávanie nového albumu je naplánované na jar 2017. K aktuálnym šiestim skladbám na jar v štúdiu pribudne ďalších 6 až 7 skladieb, ktoré budeme vyberať z cca 20 hotových songov, ktoré sme spolu pripravili. Vďaka intenzívnemu skúšaniu je kapela v skvelej forme, a preto sa pri nahrávaní sústredíme na čo najlepší zvuk a výraz. Už teraz sa majú rockoví fanúšikovia na čo tešiť! Navyše si uvedomujeme, že v súčasnosti je dôležité nielen to, ako kapela hrá, ale aj ako prezentuje svoju hudbu v elektronických médiách. Preto sme v novembri investovali do výroby troch videoklipov. Klip ku skladbe Lost Friend je prvou lastovičkou. Je to balada, v ktorej znie len spev, klavír a hammond organ. Prezentuje našu jemnú tvár a emócie. Pripravili sme však aj ďalšie dva klipy ku skladbám Rock ’N’ Rebels a You’re The One. Prvý bol oficiálne prezentovaný 6. decembra a druhý bude o týždeň neskôr. V akčnej skladbe Rock ’N’ Rebels si okrem kapely zahrali aj naši fanúšikovia a klip je plný motoriek, sexi dievčat a drsných rockerov. You’re The One je pravá rocková balada, ktorá zlomí srdce všetkým citlivým dušiam.

 

V kapele používate zaujímavé prezývky ako Iggy The Reaper, Tom The Thunder či Dr. Evil. Ako ste k nim prišli? Budú mať takéto prezývky aj vaši noví členovia?

Každý z nás si vytvára svoj vlastný image a prezentáciu. Keďže spievame v angličtine a naše skladby nie sú určené len pre slovenských poslucháčov, dali sme si anglické prezývky. Hoci zo začiatku sa jednalo o recesiu, nové mená sa uchytili a začali nás prirodzene sprevádzať. Noví členovia sa sami rozhodnú, či chcú používať pri prezentácii svoje civilné mená alebo prezývky. Mám však pocit, že naša Dory je taká jedinečná, že prezývku potrebovať nebude. Svojím zjavom a hlasom zaujme okamžite. Taktiež sme sa posilnili na poste gitaristu, ktorým je gitarový mág a jeden z najlepších slovenských rockových gitaristov Vadim Bušovský. V tejto silnej zostave sme pripravení dobiť rockové pódiá.

 

Na vašom Facebooku som zaznamenala vetu, že „ste pripravení brázdiť koncertné pódiá“. Máte nejaké konkrétne termíny, kde vás môžu fanúšikovia vidieť?

Do konca januára nemáme zazmluvnené žiadne termíny, pretože sa chceme sústrediť na detailné nacvičenie koncertného programu a pripraviť sa na nahrávanie v štúdiu. Našou ambíciou je dostať sa na veľké pódiá, a preto musí byť náš koncertný program dokonalý. To znamená správny výber skladieb, ich poradie, pódiovú prezentáciu, ale aj nacvičenie detailov, akými sú napr. zborové spevy či image. Preto sa na najbližšie dva mesiace zatvoríme do skúšobne a nevylezieme odtiaľ skôr, ako bude kapela v maximálnej forme. Naším cieľom je pripraviť kvalitný album a v lete sa predstaviť čo najväčšiemu množstvu fanúšikov na festivaloch, motozrazoch, ale aj vlastných samostatných koncertoch. O všetkých termínoch sa poslucháči včas dozvedia prostredníctvom našich internetových stránok.

spustiť videospustiť video

Nového speváka ste si hľadali prostredníctvom konkurzu. Bola speváčka Dory vašou prvou voľbou alebo sa na konkurz prihlásilo viacero spevákov a mali ste s rozhodovaním problém?

Napriek tomu, že sme vyskúšali množstvo potenciálnych adeptov na post speváka The Gang, bola Dory jedinou a jasnou voľbou. Našim cieľom bolo nájsť speváka s jedinečným hlasom, ktorého rozpoznáš okamžite. Okrem farby hlasu je dôležitý aj rozsah a schopnosť prejaviť emócie a dodať tak skladbám vlastnú pečať. Takéhoto speváka sme nenašli, a preto, keď sme stretli Dory, tak nás všetkých očarila. Napriek tomu, že predtým nikdy nestála na pódiu s rockovou kapelou, zapadla do partie a dnes je to práve ona, ktorá k našej kapele priťahuje záujem. Naše vystúpenia mali vždy šťavu, avšak dnes predstavujeme rockovú mašinu s neskutočnou speváčkou na čele. Stavím sa, že Dory ešte zlomí srdce nejednému hudobnému fanúšikovi.

 

Od marca 2016, keď ste prijali do kapely nových členov, ste urobili veľký pokrok. Máte nový repertoár, 3 nakrútené videoklipy a na Rockovej maturite ste získali krásne 3. miesto. Aké sú vaše plány do budúcnosti? Máte nejaký konkrétny cieľ, ktorý by ste chceli v blízkej budúcnosti dosiahnuť?

Oprávnenosť našich ambícií sa ukázala práve na Rockovej maturite 2016. Do súťaže sme sa prihlásili s nahrávkami, ktoré vznikli v skúšobni, pretože sme do uzávierky prihlášok nemali dostatok času, aby sme ich poriadne nahrali v štúdiu. Napriek ich technickej nedokonalosti sme zaujali porotu, ktorá nás posunula do semifinále a predbehli sme tak množstvo kapiel, ktoré sa prezentovali štúdiovými nahrávkami. To nás motivovalo k nacvičeniu 40-minútového programu, ktorý sme odohrali na letnom Topfeste. Hoci to bol len náš druhý spoločný koncert, dostali sme sa do finále v MMC, kde sme skončili na skvelom 3. mieste. Medzitým sme nahrali 6 štúdiových skladieb, natočili 3 klipy a nacvičili kompletný koncertný program. Vďaka tejto povzbudivej šnúre úspechov máme dostatok motivácie na ďalšie výzvy. Vďaka umiestneniu na Rockovej maturite nás spolu s ostatnými víťazmi na jar 2017 čaká koncertná šnúra po Slovensku a Česku, takže nás fanúšikovia budú môcť počuť na viacerých miestach. Naším ďalším cieľom je vydanie prvého albumu na jar budúceho roku. Dúfame, že skladby z albumu zarezonujú na rockovej scéne a otvoria nám cestu na veľké pódiá. To sú naše najbližšie plány, na ktorých realizácii tvrdo pracujeme. Všetkých rockových fanúšikov preto chceme pozvať na plánované koncertné turné v rámci Rockovej maturity. The Gang je dôkazom, že aj na Slovensku existujú plnokrvné rockové kapely a všetkým poslucháčom garantujeme, že z našich koncertov budú odchádzať spokojní. Všetky informácie o našich najbližších koncertoch a plánoch nájdete na našich oficiálnych stránkach. Tešíme sa na vás na koncertoch. Long live rock n’ roll!

Linky:

FB kapely

Použité zdroje:
Foto: FB kapely