Po dovŕšení 18. roku života sa súčasťou takmer každého rockera stáva aj popíjanie alkoholických nápojov. Mnohé kapely sa preto rozhodli vyrábať vlastnú značku alkoholu, a tým nám chvíle v kruhu priateľov ozvláštniť. Vybrali sme len hŕstku a snáď vás inšpirujú k nákupu originálnych darov či k zahriatiu sa počas studených jesenných večerov.

Motörhead - Sacrifice Shiraz Wine

Červené víno z juhovýchodnej časti Austrálie s vôňou čiernych ríbezlí a štipkou korenistého podtónu. Výborne sa hodí k červenému mäsu či cestovinám. Odporúčaná teplota je 16-18 stupňov. Na internete nájdete aj zaujímavé balenie v štýle gitarového zosilňovača.

Blind Guardian - Red Mirror Merlot

Jedná sa o 14 percentné víno pochádzajúce zo španielskeho Aragonu. Je typické svojou červeno-čierno-fialovou farbou a originálnou chuťou korenia, kávy, lesných plodov a čiernych ríbezlí, čím sa víno stáva skutočne sviežim a jemným.

AC/DC - Thunderstruck Chardonnay

Biele Chardonnay pochádzajúce z austrálskeho Nového južného Walesu vás očarí vôňou tropického ovocia (nezvyčajná kombinácia melónu, guavy a nádychu marhule). Odporúča sa podávať pri teplote 8-10 stupňov k rybe alebo mäsu.

Pink Floyd - Cabernet Sauvignon

Kalifornské suché červené víno má výraznú arómu čiernych ríbezlí a tmavých čerešní, no s jemnými náznakmi vanilky a čokolády. Navyše je 100 percentne ekologické. Pre úplný zážitok by sa malo podávať pri teplote 16-18 stupňov, napríklad k hovädziemu, kuraciemu mäsu alebo cestovinám.

Kreator - Demon Prince

Biele suché víno z tradičného sicílskeho hrozna Ansonica s výraznou arómou divých kvetov, bielych mandlí, broskýň a hrušiek. Jedná sa o veľmi zaujímavé víno, ktoré vás svojou exotickosťou dostane.

A to sú len vína. Niektoré kapely predávajú vlastnú značku piva, tequily či iného alkoholu. Pili ste už niektorý z nich?