Na Slovensku stále pribúda kvalitných kapiel a medzi nimi si pevné miesto držia aj tie, ktoré hrajú melodický metal. Čo je ešte potešujúcejšie, týmto kapelám sa darí spolupracovať so svetovými osobnosťami tohto žánru a vydávať veľmi kvalitné nahrávky. Jednou z takých je aj kapela SINNERS MOON zo Serede. Tá onedlho vypustí do sveta nové EP s názvom Far Beyond The Stars. Titulnú skladbu z neho už môžete popri starších skladbách registrovať aj na ich koncertoch. My sme sa aj o pripravovanom EP porozprávali s gitaristom Lukášom alebo ak chcete Lukenom.

 

Už koncom tohto mesiaca má vyjsť vaše nové EP Far Beyond The Stars. Aký hudobno-tvorivý posun, respektíve rozdiel vidíš medzi týmto EP a vaším debutom Atlantis? Zmenilo sa niečo v kapele od vydania dosky Atlantis? Personálne alebo inak?

Nie, v kapele sa okrem mojej gitarovej zostavy nič podstatné nezmenilo. V setlistoch koncertov pribudlo zopár skladieb z EP, ale to je asi tak všetko ku zmenám.

 

Kto je autorom hudby a textov a čím sa v textoch zaoberáte?

Predpokladám, že sa pýtaš na EP.  Autorom hudby a textov som ja, s výnimkou coveru Skúsime to cez vesmír, kde sú autormi páni z Tublatanky Maťo Ďurinda a Martin Sarvaš. Celé EP je založené na téme vesmíru, je to príbehové pokračovanie piesne Fly To The Moon z albumu Atlantis.

 

Kapelám hrajúcim podobné žánre sa darí spolupracovať s veľkými svetovými menami. Tristana si to na pódiu strihla s Matsom Levénom, Ravenclaw s Kaiom Hansenom, Anthology s Rolandom Grapowom. Vy nezaostávate ani v tomto smere. Roland Grapow je krstný otec vášho debutu a navyše na ňom poslucháč nájde aj duet vašej speváčky Simony s Tonym Kakkom pod názvom My Servant. Ako došlo k týmto spoluprácam a aký to bol pre vás pocit? Delili ste sa s niektorým z nich aj o jedno pódium?

S Tonym sme boli v spojení cez internet, takže priama spolupráca sa, bohužiaľ, nekonala. No i tak to pre nás, obzvlášť pre mňa, bol úžasný pocit a aj pocit istého zadosťučinenia. Čo sa vystúpenia týka, nedostali sme sa ku koncertnej spolupráci ani s Tonym, ani s Rolandom, čo sa však časom môže zmeniť a dúfam, že aj zmení. Rozhodne by som si to rád skúsil s hviezdami ich formátu na jednom pódiu.


spustiť videospustiť video

Album Atlantis vyšiel vo fínskom vydavateľstve InverseRecords. Prečo ste sa rozhodli svoje nové EP vydať u Slovak Metal Army?

Chalani zo SMA k nám prišli s veľmi dobrou a poctivou ponukou, ktorú sme po zvážení radi prijali. Tu nejde ani tak o fínske či iné vydavateľstvo, skôr o to dostať našu hudbu ľuďom a to SMA, teda Juraj a spol., zvládajú s obrovským prehľadom.

 

Môžeme v blízkej dobe očakávať aj druhú štúdiovú dosku ako nasledovníka tohto EP?

Na ďalšej štúdiovke sa, samozrejme, priebežne maká a budem rád, ak dokončím piesne už tento rok, no nechcem nič uponáhľať a rád fanúšikom ponúknem zasa trošku iný pohľad do mojej mysle. Nasledujúci album však bude diametrálne odlišný od tohto EP ako tematicky, tak aj hudobne, takže sa určite bude na čo tešiť.

 

Pripravujete k niektorej zo skladieb na EP aj videoklip?

Áno, pripravujeme. Bude to k piesni Far Beyond The Stars. Dokonca sme vytvorili kampaň na portáli Indiegogo, kde sme značnú časť financií k tvorbe klipu vyzbierali, za čo, samozrejme, ďakujeme našim úžasným a štedrým fanúšikom!

 

Nájdeme na novom EP opäť spoluprácu s nejakým spevákom/speváčkou? Alebo chystáte niečo podobné v budúcnosti?

Na tomto EP nie je žiadna známa osobnosť, no určite by som bol rád, ak by som dotiahol na nasledujúci počin opäť nejakú hviezdu, ba dokonca mám už aj zopár mien v hľadáčiku, tak uvidíme a necháme sa prekvapiť.

 

Chystáte k EP krst alebo turné?

Pokiaľ nám to čas a príležitosť dovolí, áno, radi by sme trošku ľudom naše EP predstavili kdekoľvek sa bude dať.

 

Aký je tvoj názor na melodický metal u nás na Slovensku? Máš nejakú obľúbenú kapelu zo Slovenska?

Za posledné roky to kvalitatívne ide naozaj veľmi vpred. Máme tu vymakané kapelky zo všetkých kútov Slovenska a je to naozaj len a len dobre. Mojím terajším favoritom sú chalani zo Signum Regis, ktorí tvoria naozaj top svetovú hudbu!

 

Kto je celkovo tvoj najväčší vzor?

Povedal by som, že z našej hudby samotnej je cítiť Nightwish, takže asi tí, ale aj iné kapelky, z Fínska Children Of Bodom, holandská Epica... Je ich veľa.

 

Je na Slovensku dostatok príležitostí zahrať si takúto hudbu či preraziť?

Príležitostí zahrať si je tu dosť a čím ďalej viac, no či sa s takouto hudbou dá preraziť, povedzme si úprimne,  to je diskutabilné...

 

Hrávate aj v zahraničí? Ak áno, v ktorých krajinách? Je to častejšie ako na Slovensku?

Zatiaľ sme veľmi ,,päty z domu" nevytiahli a boli sme zopárkrát maximálne u českých susedov, no odtiaľ máme len pozitívne dojmy a ľudia sú tam super.

 

Čo plánujete do budúcnosti po vydaní EP?

Koncerty, oddych, ďalšie CD, nejaké vedľajšie projekty. Vecí by sa našlo, ešte to chce viac času.

spustiť videospustiť video