V podstate ešte stále mladá bratislavská kapela SHARZALL sa pohla vpred míľovými krokmi. Nedávno podpísali zmluvu s novým vydavateľstvom, už čoskoro vydajú album i EP a na YouTube si môžete nájsť ich klipy. Teda, zatiaľ aspoň jeden.

 

Poďme sa pozrieť najskôr na zmenu vydavateľa. Hoci predtým boli v podstate na voľnej nohe, vo februári tohto roka ich k spolupráci prizvalo nemecké vydavateľstvo NRT Records, pod ktorého taktovkou im v júni vyjde nový album aj EP.

 

Keď už sme pri budúcich čerstvých chuťovkách, zostaňme pri nich. Začnime s tou väčšou, ktorou je album Black Sun. Ten uzrie svetlo sveta 16. júna tohto roka. Bude obsahovať jedenásť skladieb a vyjde v produkcii frontmana Ronyho Ragea v spolupráci s Michalom Kolejákom, ktorý sa postaral aj o jeho mastering. Distribuovať ho budú Believe Music.

 

V rovnaký deň ako album vydá kapela ako bonus EP s názvom Serenades Of Perdition. Keďže ide o EP, jeho tracklist budú tvoriť tri skladby. Za jeho produkciou bude opäť stáť líder Sharzallu Rony, ale v spolupráci s NRT Records, pričom mastering rovnako zaobstarali NRT Records. Distribútor zostáva rovnaký.

 

Okrem čerstvej nálože v podobe albumov Sharzall rozkútili nejaké tie kolesá aj v otázke videoklipov. Debutový im vyšiel ku skladbe Way To Die minulý rok v októbri. Na režisérsku stoličku sa pri ňom posadil líder kapely. Ten sa pričinil aj o kameru a strih, s ktorou mu pomáhali Jakub Ondejka a Branislav Bednár. Video sa natáčalo v Bratislave a Záhorskej Bystrici. Inšpiráciu na tematiku klipu kapela hľadala v príbehu mladého asociála, ktorý vyhral peniaze a následne sa s nimi zúčastnil nelegálneho pokrového turnaja. Tam podvádzal, ale jeho fixlovanie nebolo dostatočne nenápadné. Odhalili ho a musel zaplatiť najvyššiu cenu. A tak sa začala jeho cesta na smrť.

 

Zaujímavosťami z natáčania tohto videoklipu sú, že gitarista Liviticus, ktorého vidno zahrabaného v zemi, tam bol aj reálne. Okrem toho kapela uprostred lesa založila veľký požiar, no našťastie ho udržali pod kontrolou.


spustiť video spustiť video

Tento mesiac skupina vydá v poradí druhý, ale opäť poriadne drsný klip ku skladbe Crisis. Bude v ňom možné ešte viac cítiť, že kapela je hororovo ladená, čo podčiarkli napríklad použitím až dvadsiatich litrov krvi. Môžeme sa teda určite tešiť na viaceré efekty, s ktorými im pomáhal Peter Kološ. Rovnako tak použili prepracovanejšie masky. O tie sa postarala Dominika Šimkovičová. Natáčali ho tri dni a vystriedali pritom štyri rôzne miesta (Bratislava, jeden nemenovaný hostel, Storm game bar a Staré mesto).

 

Režisérsky sa tu znova angažoval Rony Rage, ale tentokrát za kamerou stála Sabina Schlosserová. A kým klip uzrie prostredie YouTubu, dostupná je aspoň jeho krátka ukážka.

spustiť video spustiť video

Linky:

FB kapely

Použité zdroje:
Foto: FB kapely