Do Bratislavy v piatok, 3. marca, prišla opäť návšteva z Dánska. PRETTY MAIDS a ich nový album Kingmaker boli dôvodom, prečo sa v tento deň okolo klubu MMC opäť zhŕklo niekoľko rockových nadšencov. A na svoje si prišli aj fanúšikovia Aleša Brichtu, ktorý večer otváral.

 

Pár minút po ôsmej sa pred neveľký počet prítomných postavil ALEŠ BRICHTA PROJECT. Na bývalom frontmanovi Arakainu sa už síce prejavuje pokročilý vek, no jeho hlas stále reže, aj keď vystúpenie je dosť statické. Počas 40-minútového setu zneli hity Arakainu, ako napríklad druhá Ztráty a nálezy, ale, samozrejme, aj najväčšie Brichtove hity. Pri Dívke s perlami ve vlasech sa páriky k sebe romanticky pritúlili a pri Nechte vlajky vlát si všetci poriadne zaspievali. To bola posledná skladba setu, po ktorej Aleš predstavil kapelu (trochu si pomýlil gitaristov) a posťažoval sa, že by všetkých v Česku „nakopal do prdele“, keď si nemôže v krčme zapáliť alebo si kúpiť „koblihu“ kvôli zákonom, za čo si vyslúžil potlesk so súhlasnými pokrikmi. Ešte prezradil, že o dva týždne sa chystajú zatvoriť do štúdia a že dúfa, že sa fanúšikom bude nový materiál páčiť. Potom sa už celá kapela odpratala z pódia. S Pretty Maids vystúpia ešte v Budapešti.

 

Potom sa už pódium uvoľnilo pre hviezdy večera. Pred asi necelé tri stovky ľudí sa postavili Ronnie Atkins (spev), Ken Hammer (gitara), Rene Shades (basgitara) a Chris Laney (klávesy, gitara). Za bicími však nesedel Allan Tschicaja, pretože deň predtým ochorel a musel byť hospitalizovaný. Aby nemusel byť koncert zrušený, na bubeníckej stoličke ho zastúpil Michael Fast, ktorý určoval rytmus Pretty Maids v rokoch 1991 – 2005. Cez prvú skladbu Mother Of All Lies chytil speváka Ronnieho mierny kašeľ, no potom už šou pokračovala, ako mala, aj keď v niektorých hlasových polohách sa trochu trápil. Titulná skladba posledného albumu Kingmaker všetkých roztlieska, pričom prvý singel z tejto dosky Face The World roztancoval nielen ľudí, ale aj samotnú kapelu. Piesne sa hrnuli jedna za druhou – Heaven‘s Little Devil, Yellow Rain, pri ktorej chceli rozospievať publikum, no ostali „zhrození“, ako im to nejde, Rodeo, Bull‘s Eye... Až na pódiu ostal len Ronnie s Chrisom, romanticky v dvojici začali Savage Heart a v MMC vládla atmosféra ako stvorená pre zaľúbených (nielen do dobrej rockovej hudby).

 

„Hey, teacher, leave us kids alone!“ spievali všetci zúčastnení, keď Pretty Maids vytiahli z rukáva cover Pink Floydu, ktorý plynule prešiel do skladby I.N.V.U z albumu spred siedmich rokov Pandemonium. To sa už ale set pomaly blížil ku koncu. Ešte sa párkrát posnažili rozospievať  ľudí s tým klasickým španielskym „Olé, olé, olé, olééé“, no ani to však nemalo takú odozvu ako refrén Please Don’t Leave Me, pri ktorom si Ronnie len sadol pred bicie a počúval, ako sa slová piesne zborovo nesú klubom. Zaznelo ešte Back To Black a kapela odišla, aby sa nechala privolať znovu.

 

V reprákoch zadunelo a odpálili ďalšie tri skladby na čele s Future World. Najmilší moment celého prídavku bolo, keď si Ronnie zobral na plecia malého chlapca Sebastiána z publika, ktorému už počas koncertu gitaristi podávali trsátka, učil ho rozkrikovať publikum a Ken dal okolo neho gitaru, aby hrali „spolu“. Pred poslednou skladbou Love Games ešte raz poďakovali Bratislave, po nej porozdávali paličky, trsátka, podpis, popodávali ruky a odišli do útrob MMC. A bolo po šou. Pretty Maids sa počas koncertu vyjadrili, že by radi prišli znovu, ale záleží to od fanúšikov. A vy chcete, aby prišli zas?    

 

Setlist: Mother Of All Lies, Kingmaker, Red Hot And Heavy, Face The World, Heaven’s Little Devil, Yellow Rain, Rodeo, Bull’s Eye, Savage Heart, I.N.V.U, Please Don’t Leave Me, Back To Back, Future World, Little Drops Of Heaven, Love Games